Ziemia Święta – podróż życia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZiemia Święta – podróż życiaZiemia Święta – podróż życia

Gros imprez organizowanych w naszym mieście z okazji obchodów 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II, z powodu katastrofy pod Smoleńskiem, zostało przeniesionych na inne terminy.

Tylko jedna z nich, zaplanowana na kilka dni przed tragedią, odbyła się wyznaczonego dnia.

 (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Wystawa fotograficzna pn. „Ziemia Święta" z pielgrzymki radnej naszego miasta Krystyny Czapskiej przyciągnęła do Miejskiej Biblioteki Publicznej kilkadziesiąt osób. W Galerii Młodych witały je fotosy ilustrujące miejsca związane z wydarzeniami Starego i Nowego Testamentu.

- To była podróż mojego życia – rozpoczęła K. Czapska podczas slajdowej prezentacji. - Odbyłam ją wspólnie z mężem w czterdziesta rocznicę ślubu. Wiele już podróżowaliśmy. Zwiedzaliśmy piękne miejsca w kraju i daleko od Polski. Ale tylko to jedno miejsce wyzwoliło tak wiele emocji i wzruszeń. Tu w Ziemi Świętej, stąpając ścieżkami Chrystusa przeżywaliśmy dogłębnie trudne początki naszej wiary.

Autorka wystawy z przejęciem opowiadała o miejscach, gdzie przechodziły i ścierały się cywilizacje, gdzie krzyżują się polityczne interesy, gdzie rodziły się trzy największe monoteistyczne religie świata.

- Chciałabym, aby ta podróż mnie odmieniła – wyznała pani Krystyna. – Chociaż myślę, że to już się stało. Przepełniła mnie pokora i wrażliwość na słowa Pisma Świętego. Od tego czasu z uwagą wsłuchuję się w przesłania cytowane z Biblii.

Multimedialna prezentacja i zajmująca opowieść bohaterki z pewnością wywołały wśród słuchaczy nieodpartą chęć przeżycia tego samego. Być może właśnie tego dnia, ktoś z nich postanowił, że też odbędzie swoją podróż życia.

Otwarcie wystawy uświetnił chojnowski chór Skoranta. Pieśnią „Tłumy serc" zakończył to wyjątkowe spotkanie. (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Wystawa rozpoczęła cykl imprez poświęconych rocznicy śmierci papieża. Zaplanowano je w tygodniu, kiedy wkrótce po katastrofie prezydenckiego samolotu, ogłoszono żałobę narodową. Terminy przesunięto.

Autorzy wszystkich tych okolicznościowych imprez nie spodziewali się, że będą one miały podwójny wymiar. Poświęcone naszemu Ojcu św., czcić będą jednocześnie 96 ofiar katastrofy – Polaków, którzy zginęli na posterunku w szczególnych okolicznościach.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama