Koncerty dla Ojca Świętego - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKoncerty dla Ojca Świętego2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 miliony ludzi na całym świecie pogrążyło się w żałobie. Zmarł ukochany, ubóstwiany przez narody Ojciec św. Jan Paweł II.

 

W Chojnowie uroczystości z okazji piątej rocznicy tego wydarzenia miały różny wymiar. Były wystawy fotograficzne, plastyczne, konkursy…

 

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

Uczniowie Gimnazjum nr 1, którym Jan Paweł II patronuje od 7 lat, uczcili Jego pamięć koncertem. W kameralnej sali sgraffita muzeum regionalnego, szkolny chór i zespół gitarowy wystąpili z żywiołowym, radosnym repertuarem, przywołując pogodnego, szczerego, często dowcipkującego Ojca św. Rytmiczne pieśni – takie jakie najbardziej lubił papież – przeplatane słownymi wejściami, stworzyły ciepłe spotkanie, na którym wspominano Papieża.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

W inny klimat, tej samej uroczystości, wprowadził słuchaczy chojnowski chór Skoranta. Późnym, niedzielnym popołudniem w świątyni pw. św. ap. Piotra i Pawła mieszkańcy byli świadkami wspaniałego spektaklu poświęconego życiu, podróżom, naukom i twórczości naszego rodaka. Już w pierwszych minutach słuchaczy wprowadzono w atmosferę zadumy, refleksji. Główną nawą kościoła wkroczył szpaler ze zniczami w dłoniach. Biało-czerwone lampiony ułożono w kształt krzyża. Jego płomienie symbolizowały pamięć i przemijanie jednocześnie. O tym też traktował koncert. W muzyce, tekstach i obrazach przewijały się wątki z życia Jana Pawła II. Mówiono o tym jaki był, czego pragnął, jak postrzegali go inni. Poprzez utwory muzyczne, słowo pisane i obraz przypominano postać największego Polaka.

Dziesiątki osób wsłuchanych w tę opowieść, kolejny raz przeżywało odejście Ojca, Przyjaciela, Autorytetu…

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama