Remont ulic Legnickiej i Kolejowej - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRemont ulic Legnickiej i KolejowejW ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, ulice Kolejowa i Legnicka zostały wyznaczone i przekazane do gruntownego remontu.

W ubiegłym roku chojnowskie władze wystąpiły z wnioskiem do Starostwa Powiatowego o ujęcie tych arterii w wymienionym programie. W wyniku pozytywnych opinii obu rad, porozumienia samorządów i wspólnego wniosku skierowanego do ministerstwa, dwie, z kilku głównych dróg Chojnowa, zostaną wyremontowane.

Miasto już w przyszłym tygodniu rozpoczyna prace przy przebudowie sieci wodociągowych i wymianie przyłączy kanalizacji sanitarnej, wodociągowej. Nieplanowana wcześniej inwestycja, finansowana z własnego budżetu, ma być przygotowaniem tych terenów pod rozpoczęcie PPDL. Wybrano już wykonawcę robót sieciowych i od najbliższego poniedziałku firma Hydroterm z Polkowic rozpocznie realizację umowy. Według niej przebudowa sieci ma zakończyć się pod koniec lipca, wówczas ruszą główne roboty związane z Narodowym Programem Przebudowy Dróg Lokalnych. Obejmą one przede wszystkim wymianę nawierzchni ulic i chodników. Bez wątpienia utrudni to poruszanie się po mieście, ale perspektywa estetycznych i bezpiecznych ciągów komunikacyjnych uzbroi nas z pewnością w cierpliwość.

„Schetynówki" finansowane są w połowie przez rząd, pozostałą część pokrywają samorządy – w tym przypadku miasto i starostwo.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
23.07.2010r.2010-07-23mieszkaniec Legnickiej.
awaria na legnickiej2010-06-08mieszkaniec Legnickiej
Są już pierwsze efekty przebudowy ul/ Legnickiej2010-06-08mieszkaniec ul. Legnickiej

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama