Z wizytą u przyjaciół - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ wizytą u przyjaciół- podpisanie umowy Miast Bliźniaczych

 

13 maja wieczorem był gwarno przed Urzędem Miejskim. Grupa młodych ludzi, tancerzy z Brooklynu, i delegacja Młodzieżowej Rady Miejskiej, wszyscy w towarzystwie rodziców, czekała na przyjazd autobusu.

Wyruszaliśmy tego wieczoru do zaprzyjaźnionego miasta Commentry we Francji. Przed nami 18. godzinna podróż. Spodziewano się nas następnego dnia w godzinach popołudniowych.

 

(szerokość: 600 / wysokość: 401)

I młodzi i starzy zastanawiali się, jak zostaniemy przyjęci. W delegacji miasta sporo było osób

odwiedzających Commentry po raz pierwszy. To co nas spotkało, przerosło nasze oczekiwania.

Spotkaliśmy w Commentry przeuroczych, otwartych i serdecznych ludzi. Nasi gospodarze podejmowali nas z rozbrajającą gościnnością i życzliwością. Czas spędzony wspólnie mijał błyskawicznie we wspaniałej atmosferze każdego ze spotkań.

Wszyscy członkowie delegacji zakwaterowani byli we francuskich rodzinach. Młodzież mogła cieszyć się towarzystwem francuskich rówieśników. Ale była to radość obopólna.(szerokość: 375 / wysokość: 250)

Zadaniem przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej było nawiązanie kontaktów z Młodzieżową Radą Miejską Commentry. Podczas spotkania z młodymi Francuzami oficjalnie zainicjowano współpracę między Radami. Okazją do bliższego poznania się radnych będzie sierpniowa wizyta Młodzieżowej Rady Miejskiej Commentry w Chojnowie.

Pierwszym wspólnym zadaniem obu Rad jest rozpisanie konkursu plastycznego „Co śpiewa w czarodziejskich drzewach?", tematem którego są nasze miasta przedstawione w wiosennej scenerii. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Na wasze prace czekamy do 25 czerwca. Prace będą wystawiane w Commentry i w Chojnowie. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie, który wcześniej otrzymały szkoły.

Największą grupę w naszej delegacji stanowił zespół taneczny „Brooklyn". To prawdziwi ambasadorzy Chojnowa. Podczas oficjalnego przyjęcie, w sobotę 15 maja, swoim występem oczarowali publiczność zgromadzoną w L`Agora. W pełni zasłużyli na owacje na stojąco. O czym napisano zaraz w lokalnej gazecie.

Sobotnie spotkanie było okazją do wspólnej zabawy do białego rana. Bawiliśmy się świetnie!!! Dlatego w niedzielę rano, kiedy uczestniczyliśmy w odsłonięciu tablicy przy wjeździe do Commentry, mieliśmy takie małe oczka.

W niedzielę po raz ostatni spotkaliśmy się ze wszystkimi nowo poznanymi przyjaciółmi. Wspólny obiad był obiadem pożegnalnym. Czyniliśmy to z prawdziwym żalem. Nasz pobyt w Commentry był bardzo krótki, jednak dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wracaliśmy do domu z bagażem pięknych wspomnień ludzi i spotkań, wspaniałej atmosfery i żalu, że tak szybko trzeba było się rozstać.

Do zobaczenia przyjaciele!

 

 bs
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama