Rowerowy ambasador - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRowerowy ambasadorNa początku sierpnia wizytę w Urzędzie Miejskim złożył bardzo niezwykły i charyzmatyczny człowiek.(szerokość: 375 / wysokość: 499)

Bolesław Osipik – bo o nim mowa – jest rowerowym ambasadorem Jeleniej Góry. 60.letni pasjonat jazdy na bicyklu przejechał w swoim życiu już ponad 300 000 kilometrów. Na ten imponujący wynik składa się trzykrotne przebycie Polski wzdłuż i wszerz, a także podróże po takich krajach, jak Czechy, Niemcy, Słowacja, Belgia, Holandia i Austria.

To jednak nie wszystkie dokonania pana Bolesława. W latach osiemdziesiątych wspólnie z bratem bliźniakiem Mieczysławem przejechali po 41 135 kilometrów na Komarze 3, odwiedzając różne zakątki Polski, a także – wówczas jeszcze - ZSRR i Czechosłowację, Rumunię, Węgry oraz Niemcy.

W trakcie wszystkich swoich wypraw pan Bolesław prowadzi szczegółowe dzienniki, które z jednej strony są dokumentacją jego dokonań, a z drugiej, dzięki licznym wpisom, notatkom i zdjęciom, mogą służyć za bardzo ciekawy album z podróży.

Niecodzienną pasję bohater tekstu wykorzystuje do promocji swojego miasta. 80 z 300 tysięcy kilometrów przejechane zostało w ramach promocji Jeleniej Góry. Pan Bolesław rozsławiał swoje miasto przemierzając m.in. Rivierę Olimpijską.

Oprócz tego, zajmuje się także organizacją wystaw, wycieczek, rajdów rowerowych, aktywnie walczy o ścieżki rowerowe oraz o pociągi z transportem rowerowym, współpracuje z programami " Bezpieczna droga" i "Bezpieczne wakacje".

Bardzo miło było nam gościć pana Bolesława. Życzymy kolejnych 300 tysięcy kilometrów!

 

Ł.D.Ł.D.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama