Sentymentalna wizyta po 68 latach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySentymentalna wizyta po 68 latach25 sierpnia nasze miasto odwiedził jego były mieszkaniec - pan Wolfgang Hoppe. W tej sentymentalnej podróży do miejsca wczesnej młodości towarzyszyli mu żona, córka zięć i dwoje wnuków - trzy pokolenia rodziny Hoppe.

Pan Hoppe urodził się w Chojnowie 86 lat temu. Gdy w 1942 r. skończył 18 lat został powołany do wojska i wyjechał do Szczecina. Od tego czasu Chojnów odwiedzał tylko we wspomnieniach. Być może Wolfgang Hoppe pozostałby jednym z anonimowych byłych mieszkańców Chojnowa, gdyby nie fakt, że dwa lata temu przekazał chojnowskiemu Muzeum Regionalnemu dwa złote pierścienie zaślubinowe z przełomu XV i XVI wieku, które zostały przed wojną znalezione w domu jego dziadka. Był to sympatyczny gest ze strony pana Hoppe. Po przyjeździe do Chojnowa gość wraz z rodziną został przyjęty przez burmistrza Jana Serkiesa. Było to dla niego niespodzianką i wielkim wzruszeniem. Potem z radością oglądał budynek, w którym kiedyś mieszkał, wspominał dom swego dziadka i znane mu z młodości miejsca. Wzruszyła go wizyta w kościele, w którym był ochrzczony i konfirmowany. Naturalnie odwiedził też muzeum, gdzie wyeksponowane są podarowane pierścienie.

Z Chojnowa wyjeżdżał z postanowieniem ponownego przyjazdu, o ile mu zdrowie na to pozwoli.

 (szerokość: 190 / wysokość: 149)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

 E.K.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama