Super ratownicy z Chojnowa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySuper ratownicy z Chojnowa(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Rewelacyjnie spisała się trzyosobowa drużyna z chojnowskiego pogotowia, która w IV Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego Regionu Legnickiego zdobyła pierwsze miejsce. 

Startują od pierwszej edycji. Nigdy wcześniej jednak nie udało im się stanąć na najwyższym podium. Medale były, ale nie w tym najcenniejszym kolorze. Tegoroczną wygraną można uznać za szczególną – przypadła w 10 rocznicę legnickiego pogotowia i 30.lecie legnickiej erki

Zawodnicy reprezentujący 7 miast z regionu musieli wykazać się w ośmiu nietypowych zadaniach. (szerokość: 375 / wysokość: 250)

- Najtrudniej było podczas ratowania nieprzytomnego dziecka – mówią chojnowianie – Rzadko, na szczęście, spotykamy się z takimi przypadkami, dlatego nie było tu mowy o rutynowych zachowaniu. Poziom adrenaliny wzrósł także podczas wypadku samochodowego, w którym ucierpiały cztery osoby.

 

Wyniki na tego typu zawodach są sprawą drugorzędną. Tu nie ma miejsca na pomyłki, czasu na zastanowienie – każda z drużyn i każdy z jej członków winien wykazać się opanowaniem, profesjonalizmem i doświadczeniem. O klasyfikacji decyduje współpraca zespołu, poprawność i skuteczność działania według standardów określonych w medycynie ratunkowej.

(szerokość: 375 / wysokość: 250)W tym roku najlepsi okazali się chojnowianie. Mimo, że na co dzień nie pracują razem, dowiedli, że potrafią współpracować w trudnych warunkach, że doskonale znają procedury postępowania, że wiedzą jak najskuteczniej pomóc poszkodowanym.

Joanna Gancarz, Tomasz Wyciszkiewicz i Ireneusz Sromek zostali niekwestionowanymi mistrzami regionu w ratownictwie medycznym. Za kilka miesięcy będą reprezentować legnickie na Mistrzostwach Polski.

 

Będziemy śledzić ich przygotowania, a już w najbliższym numerze G.Ch. mistrzowie opowiedzą o wrażeniach z tegorocznych zmagań.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama