Niedziela z mistrzami - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNiedziela z mistrzami„Z muzyką jest jak z jedzeniem. Raz się ma apetyty na schabowego, raz na jajko, a raz trzeba zjeść to, co dają". W tak dowcipny sposób, cytując Andrzeja Klawittera, trzech młodych chojnowian próbowało zachęcić do koncertu muzyki dawnej.(szerokość: 375 / wysokość: 249)

Maksymilian Dominiak, Mateusz Bojda i Krzysztof Bartkowski, to trio tworzące zespół „All'Antico" specjalizujący się w utworach renesansowych i barokowych. Repertuar M. Gomółki, Orlando di Lasso, Pierra Certona, Telemanna czy Jana z Lublina, nielicznym z nas jest znany. Sonaty, psalmy, menuety, to muzyka dla koneserów, a tych w naszym mieście zdaje się niewielu.

„All'Antico" chcąc podzielić się swoją pasją, zachęcić do poznania wybitnych dzieł sprzed wieków, pragnąc przekonać do tego gatunku, zorganizowało koncert.

17 października w dawnym zamku Piastów Śląskich, zabrzmiały niecodzienne melodie tworząc klimat pałacowych koncertów.

- Właśnie wróciliśmy z Kalisza z warsztatów i przygotowujemy kolejny program na Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum – wyjaśniają muzycy. – Chcieliśmy się podzielić naszym dorobkiem, zaobserwować reakcje publiczności przed festiwalem, przećwiczyć repertuar. W lutym kolejna edycja festiwalu. Zależy nam, aby wypaść co najmniej tak dobrze jak w tym roku. 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

All'Antico ma na swoim koncie Srebrną Harfę Eola w kategorii zespołów instrumentalnych. Czy każdy wsłuchany w ich oryginalne wykonania miał świadomość, że obcuje z wicemistrzami Polski w tej dziedzinie? Tak przecież należy traktować trofeum zdobyte w Kaliszu.

Bis po koncercie, aplauz i słowa uznania dowodzą, że chyba jednak publiczność doceniła muzykę dawnych mistrzów w wykonaniu mistrzów współczesnych.

 

 

 

Po piątkowym koncercie, zatem, zachęceni cytatem Klawittera, mogą jedynie dopisać własną strofę – „„Z muzyką jest jak z posiłkiem – apetyt rośnie w miarę jedzenia".

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama