Dla Angeli - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla Angeli 

Dla chcącego nic trudnego głosi stare powiedzenie. Dowiodła tego młodzież skupiona w Młodzieżowej Radzie Miasta i jej sympatycy.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

15 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowano koncert charytatywny na rzecz cierpiącej na zanik mięśni, dziewięcioletniej Angeliki Kwiatkowskiej.

 

Przygotowanie imprezy kosztowało wiele zabiegów, rozmów, konsultacji, ale efekt zarówno artystyczny koncertu jak i wyników zbiórki pieniędzy wart był wysiłku.

- Byliśmy zdumieni inicjatywą młodzieży – mówią rodzice Angielki zaskoczeni i szczęśliwi. To budujące, że młodzież dostrzega tego typu potrzeby, że integruje się, by komuś pomóc, że mobilizuje siły, by wspólnie działać.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)Na scenie dla obecnej na sali Angeliki grały, śpiewały i tańczyły młode chojnowskie talenty. Różnorodny repertuar scenicznych prezentacji trafił do każdego. O zadowoleniu licznie przybyłej publiczności świadczył ogromny aplauz oraz brawa aprobujące i występy i całą inicjatywę.

 

Akcja przyniosła dokładnie 2.676,31 zł. Do tej kwoty firma Euroclean, wspierająca rodzinę Kwiatkowskich od dawna, dołożyła czek w wysokości 500 zł.

- Ta kwota pozwoli na kolejny turnus rehabilitacyjny – cieszy się mama Angeliki – staramy się uczestniczyć w nich co najmniej dwa razy w roku, ale każdy wyjazd wiąże się z dużymi kosztami. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie – to dla nas ogromna pomoc.(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Słowa uznania i podziękowania należą się nie tylko młodym radnym-organizatorom, nie tylko muzykom i tancerzom występującym na scenie, ale także licznym mieszkańcom, którzy kupując bilety wstępu zasili konto Angeliki.

Bohaterka koncertu wydawała się być zachwycona:

- Mam misia, dostałam misia – cieszyła się z prezentu od Eurocleanu. Salę MOKSiR opuszczała rozpromieniona – widok bezcenny.

 (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

 

Uzbierana suma i jej wielkość to miara życzliwości i gorących serc, wrażliwości i szczerej chęci pomocy. Wspaniale, że chojnowska społeczność obdarzona jest takimi cechami. Zachęceni organizatorzy myślą o cyklicznych koncertach charytatywnych, bo wśród aktywnej społeczności nie brakuje przecież potrzebujących naszej pomocy.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
pomoc2011-02-14ala
cóż więcej można powiedzieć2010-10-28eliza

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama