W Dniu Edukacji Narodowej - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW Dniu Edukacji Narodowej 

"Przyznajmy, iż twórczynią i jakby rodzicielką najlepszych praw jest szkoła. Zrozumiejmy tedy, jak bardzo piękny i użyteczny dla ludzi jest stan nauczycielski, z którego wyszło tylu mistrzów najlepszych umiejętności i z którego tyle korzyści czerpać zwykły wszystkie inne stany".

Tak dawniej o edukacji pisał Andrzej Frycz Modrzewski. Słowa te przez stulecia nie straciły niczego ze swojej treści. Ludzie, którzy wychowują i uczą, kształtując obywatelskie postawy wnoszą nieoceniony wkład w społeczno-ekonomiczny rozwój swoich krajów, kultury i nauki.

 

Doceniając pracę lokalnych pedagogów, od wielu już lat burmistrz miasta, zaprasza wszystkich związanych z oświatą na doroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

12 października w Domu Chemika spotkali się emeryci i renciści chojnowskiej oświaty, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkół i przedszkoli naszego miasta.

To czas podsumowań, gratulacji i podziękowań, czas, aby wspólnie kultywować tradycję, świętować w zaprzyjaźnionym gronie, a także by nagrodzić zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

Swoje uznanie dla wyróżniających się włodarz miasta wyraził poprzez doroczne nagrody burmistrza. W tym roku otrzymali je: Elżbieta Borysewicz – dyrektor SP4, Elżbieta Fałat - dyrektor Gimnazjum nr 1, Lucyna Spes – wicedyrektor Gimnazjum nr 2, Małgorzata Szczepanowska – nauczycielka SP3, Anna Denisiak – nauczycielka SP4, Klaudia Dominiak – nauczycielka Gimnazjum nr 1.

 

 

 

Prezentem dla wszystkich był koncert duetu gitarowego „Backstage Acoustic". (szerokość: 375 / wysokość: 281)Znane ballady oraz niezapomniane, dynamiczne utwory z pogranicza popu, rocka i soulu, w oryginalnych aranżacjach dopełniły uroczystego spotkania.

 

W Szkole Podstawowej nr 3 w tym roku wyróżniono także nauczycieli

Medal Złoty za Długoletnią Służbę: Mirosława Spes

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: Teresa Grzyb, Dorota Sienkiewicz

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: Justyna Piróg.

 

 

***

 

Dwa dni później, Helena Malak-Fotiadis szkolny pedagog w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zenon Chmielewski – wieloletni nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 i Jan Serkies zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. To (szerokość: 375 / wysokość: 281)zaszczytne wyróżnienie przypada nielicznym. 14 października w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego wśród wielu nagradzanych znaleźli się też chojnowianie.

Burmistrz Chojnowa otrzymał odznaczenie za szeroko rozumiany wkład w rozwój lokalnego szkolnictwa modernizację bazy sportowej. 11 października natomiast odbierał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego Odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej to odznaczenie nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie przypada nielicznym. 14 paźdźiernika w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego wśród wielu nagradzanych znaleźli się też chojnowianie.

 

Helena Malak-Fotiadis jest szkolnym pedagogiem od 33 lat. Pogodna, serdeczna i życzliwa zawsze ma doskonały kontakt z dziećmi. Jest autorką kilku programów profilaktycznych, od dziewięciu lat, z sukcesami, przygotowuje uczniów do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Za swoją działalność była już wcześniej odznaczana.

- Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa , Złoty Medal za Długoletnią Służbę i Medal Komisji Edukacji Narodowej napawają mnie dumą – mówi pani Malak-Fotiadis. – Nigdy nie oczekiwałam nagród za swoją pracę. Lubię to co robię, lubię dzieci, lubię nowe wyzwania. Niemniej miło, że ktoś dostrzega starania i zaangażowanie. Dlatego serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Mariuszowi Szklarzowi, który nominował mnie do tego znaczącego wyróżnienia.

 

Zenon Chmielewski nie ukrywa radości z wyróżnienia.

- To ogromna satysfakcja – mówi – Podobne uczucie ogarnia mnie zawsze, kiedy moi byli uczniowie kontynuują muzyczną przygodę w dorosłym życiu, kiedy osiągają artystyczne sukcesy, lub kiedy spotykam się z wyrazami sympatii od byłych wychowanków.

Przez 38 lat pracy zawodowej, wykonywanej, jak mówi pan Zenon z wielką pasją, tysiące młodych chojnowian przeżyło muzyczne podróże. Szkolny chór, zespół fletowy, obecnie też grupa organowa, to propozycje tego nauczyciela na zajęcia pozalekcyjne. Wokalistów i muzyków pana Zenona doskonale zna środowisko lokalne, a ich talenty rozbrzmiewają także często poza granicami grodu nad Skorą.

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama