Dali „Szansę na powrót” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDali „Szansę na powrót”10 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej seminarium podsumowująco-promującym oficjalnie zakończył projekt systemowy pn. „Szansa na powrót".(szerokość: 375 / wysokość: 281)

MOPS już trzeci raz realizował program współfinansowany przez Unię Europejską. Celem działań, które w tym roku objęły 20 osób, jest zapewnienie dostępu do zatrudnienia kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym, podwyższenie ich statutu społecznego i zawodowego poprzez przygotowanie ich do powrotu na rynek pracy.

Służyć temu miały między innymi liczne szkolenia, kursy, zajęcia z aktywizacji społecznej, zdrowotnej, spotkania z psychologiem.

Projekt miał swoją inaugurację 1 lipca, grudniowe seminarium było podsumowaniem realizacji oraz prezentacją osiągniętych rezultatów.

Tego dnia beneficjenci otrzymali zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w kursie i zajęciach zawodowych – dziesięciu bukieciarzy-florystów i dziesięciu ogrodników terenów zielonych.(szerokość: 375 / wysokość: 281) 

Poprzez udział w projekcie osoby bezrobotne nabyły wiedzę i umiejętności dotyczące efektywnego poszukiwania pracy. Dzięki zajęciom z psychologiem i doradcą zawodowym zostały rozwinięte umiejętności społeczne, które ułatwią sprawne poruszanie się na współczesnym rynku pracy.

Różnorodny wachlarz zajęć pozwolił na osiągnięcie dodatkowych rezultatów – podniesienie i uzupełnienie własnych kwalifikacji.

Pierwsze efekty tych działań już są - jedna z uczestniczek znalazła właśnie zatrudnienie.

 

Dodatkowo realizacja programu pozwoliła również pracownikom Ośrodka wzbogacić swoje umiejętności i nabyć nowe doświadczenia w zakresie zarządzania projektem i pracą metodą projektową.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
3L1BBhbSjXYQ2015-11-2117lLjQwZt
rGoDcwEo5CFb2014-03-05TQnuYd6l
XHHicxIS5cUp2014-02-11L8B2hd7x0am
J5EpuS4LQC2013-09-12wfe7AUTBr6
Szansa na co no nie wiem .2010-12-25Beneficjent

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama