Bez Babci i Dziadka ani rusz! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBez Babci i Dziadka ani rusz!Chociaż instytucja Babci i Dziadka istnieje od wieków, oficjalnie doceniono ją jakieś trzydzieści lat temu. Wtedy to w kalendarz wpisano nowe święta - 21 stycznia Dzień Babci i 22 stycznia Dzień Dziadka.

W tych dniach wnuczęta spieszą z prezentami, słowami podziękowania i uściskami – bo bez babci i bez dziadka byłoby ……

 

- … bardo smutno, płakalibyśmy i martwilibyśmy się – mówią Krasnoludki z Przedszkola Miejskiego nr 3.

- Moja mama długo pracuje, wtedy dziadkowie się mną opiekują – wyjaśnia Ania.

- Dziadek wiąże mi buty – dodaje Krystian.

- A mój bawi się ze mną w konika – dorzuca Kalina.

Patryk lubi bawić się z babcią Marysią w miasto, Michał jest wdzięczny, że dziadek nauczył go jeździć na rowerze, Wiktoria z dziadkiem rozwiązuje krzyżówki i uprawia warzywa na działce.

 

Każde dziecko doskonale wie, że „Babcia to są miłe ręce, książka, herbata słodka,

śmieszne słowa w dawnej piosence, suknia dla lalki i szarlotka. A jak coś spsocisz

jak coś popsujesz, jak trzeba spytać o radę, to kto za uszy wyciągnie z biedy.

Wiadomo zawsze – dziadek".

 (szerokość: 640 / wysokość: 480)

Miłość wnucząt jest bezwarunkowa, spontaniczna. Dzieci kochają babcię i dziadka za to, że są. Tę miłość potęguje kolejna – wdzięcznych rodziców.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Anna Kopyra

Dziadkowie to nieoceniony skarb. Trudno jest, gdy ma się małe dzieci, pogodzić życie rodzinne z pracą zawodową. Miałam to szczęście, że moi rodzice z przyjemnością zajmowali się wnuczętami, pomagali i wspierali w wychowywaniu. Nieocenione są także „proszone" obiady i dania „na wynos".

 

 

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Marzena Luty

Współcześni dziadkowie różnią się nieco od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Są bardziej aktywni, asertywni. Dla wnucząt są nie tylko babciami i dziadkami, ale też przyjaciółmi. Moje córki chętniej powierzają swoje sekrety dziadkom niż mamie czy tacie. Zawsze doceniałam i doceniam ich rolę.

 

 

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Grażyna Stefanicka

Dziadkowie z reguły mają więcej czasu niż rodzice. Dlatego wnuczętom zawsze łatwiej namówić ich na coś, na co mamie i tacie brakuje wolnej chwili. Dziadkowie łatwiej też ulegają prośbom o zakup „niezbędnej" wnukowi czy wnuczce rzeczy. W wielu rzeczach wyręczają nas – rodziców i wnuczęta. Są bezcenni…

 

 

„Babcia i dziadek bywają różni lecz każdy pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta . To samo ich cieszy, to samo raduje nasz pocałunek, uśmiech i słowo dziękuje".

 (szerokość: 375 / wysokość: 281)

DZIĘKUJEMY!!!

 

W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na imprezę pod nazwą DZI-Wnu czyli Dziadkom-Wnuki. 23 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 z okazji Dnia Babci i Dziadka na scenie zaprezentują się najmłodsi chojnowscy artyści. Wstęp wolny!

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama