Koncerty dla VIP-ów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKoncerty dla VIP-ów
- W imieniu własnym i pracowników serdecznie dziękuję Wam i Waszym opiekunom za kolejny, wspaniały koncert noworoczny. Brzmienie Waszych instrumentów i melodie jakie dla nas gracie wszystkich nastrajają świątecznie i wzruszają. Serdecznie, jeszcze raz dziękuję.

      Te słowa padły z ust wojewody dolnośląskiego Ryszarda Nawrata podczas koncertu, jaki 13 stycznia dały w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim dzieci z zespołu Konsonans" działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

      Przed rokiem, wówczas wiceburmistrz, dziś burmistrz Chojnowa Jan Serkies pragnąc wypromować szkołę i co za tym idzie miasto, wyjechał z ponad trzydziestką małych muzyków podbić serca tych, którzy mają decydujący głos w wielu sprawach.
Zespół "Konsonas" prowadzony przez p. Zenona Chmielewskiego, skupia uzdolnione muzycznie dzieci grające na fletach, dzwonkach chromatycznych i skrzypcach.
      W ubiegłym roku na korytarzach potężnego gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, kolęd, pastorałek i innych utworów słuchał wojewoda, pracownicy kuratorium i dolnośląscy radni, którzy tego dnia obradowali w sali Sejmiku. Koncerty były wówczas przyjęte tak ciepło, że tamten "świąteczny prezent" powtórzono i w tym roku.
      Tegoroczne audytorium było równie wspaniałe. Niesione echem po budynku dźwięki kolęd i dziecięce głosy śpiewające pastorałki ściągały do niewielkiej sali pracowników Urzędu i petentów. Wojewoda Nawrat, kurator Stanisław Łopatowski wizytatorzy z Kuratorium Oświaty, przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jarosław Kurzawa i wielu, wielu innych, zatrzymywało się i włączało do wspólnego śpiewania. Wkrótce korytarze wypełniły się dźwiękami znanych melodii śpiewanych na różne głosy.
To nie był koniec trasy koncertowej. Kilka minut później, "Konsonans" rozkładał swoje instrumenty w pomieszczeniach redakcji "Faktów" w gmachu Telewizji Regionalnej Wrocław. Zaskoczeni dziennikarze, mimo nawału pracy oderwali się od swoich zajęć i dużymi brawami nagradzali małych wykonawców. Nagrodą dla "korczakowców" była też wycieczka po telewizji i emisja w porannych „Faktach" krótkiego materiału z telewizyjnego koncertu.
Swoje tournee chojnowianie zakończyli w nowej siedzibie "Gazety Wrocławskiej". O ich wizycie można było przeczytać na łamach tego dziennika dwa dni później.
* * *

      "Konsonans" podobał się tak bardzo, że wojewoda Ryszard Nawrat, następnego dnia wysłał dzieciom zaproszenie na organizowane przez niego noworoczne spotkanie z parlamentarzystami, konsulami i samorządowcami.
      Koncert odbył się 16 stycznia w sali Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim. Przepiękna, niedawno odrestaurowana sala, wspaniała akustyka i niecodzienni słuchacze robiły ogromne wrażenie. Wśród ponad setki znamienitych gości nasz obiektyw uchwycił kardynała Henryka Gulbinowicza, Wojciecha hrabiego Dzieduszyckiego i prof. Jana Miodka. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymali także przedstawiciele naszych lokalnych władz - wójt gminy Chojnów Barbara Jasińska, burmistrz Jan Serkies i starosta legnicki Mieczysław Kasprzak.
* * *
To były niezapomniane przeżycia dla wszystkich. Dyrektor szkoły Andrzej Przybysz, burmistrz Jan Serkies, prowadzący zespół p. Zenon Chmielewski, a także mamy, które towarzyszyły dzieciom, i sami bohaterowie, którzy może nie do końca zdawali sobie sprawę z powagi i znaczenia swoich występów - wszyscy jednomyślnie podsumowali wrocławskie koncerty, jako wydarzenie, które na długo zapadnie w ich pamięci.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama