Szkolne talenty na festiwalu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzkolne talenty na festiwaluKolejna edycja popularnego wśród młodzieży festiwalu pn. „Śpiewam i tańczę", jak zawsze ściągnęła do sali MOKSiR tłumy zainteresowanych.

Impreza organizowana od lat przez Gimnazjum nr 2 cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród widzów, ale także wśród wykonawców. Mimo, że na scenie prezentują się głównie amatorzy – występy przygotowują poszczególne klasy – widowisko do amatorskich z pewnością nie należy.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Reprezentacje klas rywalizują tu o cenne nagrody, każda z nich zatem robi co może by wypaść jak najlepiej. Nacisk kładzie się na kostiumy w przypadku tańca, na choreografię i synchroniczne wykonanie, a wokaliści szkolą warsztat na długo przed występem. (szerokość: 375 / wysokość: 499)

„Śpiewam i tańczę", to impreza ze wszech miar rozrywkowa, nie dziwią zatem tłumy fanów.

Szkolne jury ocenia nie tylko profesjonalizm wykonań, ale także humor i kreatywność. Podobne preferencje ma publiczność, która przyznaje tu własną nagrodę. W tym roku otrzymała ją tańcząca klasa IIIe.

Sędziowie natomiast najwyżej ocenili występ IIIb. Wokalnie najbardziej spodobała się jury Małgorzata Haniecka z klasy IIb. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy IIIe (taniec) i Tomasz Grabowiecki Ie (wokal). Trzecią lokatę uzyskała klasa Ib (taniec) i wokalistka Alina Żybura z klasy IId.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Część konkursowa miała swoją artystyczną oprawę. Przed pokazami na scenie wystąpił duet absolwentów Gimnazjum nr 2 Karolina Serkies i Łukasz Sypień, swój debiut miała powstała nie tak dawno gimnazjalna formacja tańca towarzyskiego.

W czasie gdy w kuluarach jury obradowało wyłaniając najlepszych, drugie wejście na scenę miał Łukasz Sypień, który zaprezentował autorską kompozycję, a w kolejnej odsłonie niebanalne muzyczne show. Publiczność wysłuchała także nowej aranżacji „Let's twist again" w wykonaniu szkolnego zespołu instrumentalnego „Rock Star's".

 

Mimo, że artyści na festiwalu „Śpiewam i tańczę" rywalizują o nagrody, podstawowym celem jednak nie jest klasyfikacja. Głównym założeniem tej imprezy jest integracja, możliwość wykazania inwencji twórczej, talentu, pasji. To wszystko materializuje się na scenie.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama