216 głosów „za” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy216 głosów „za”(szerokość: 375 / wysokość: 250)

26 lutego organizator 3.Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Legnicy – lca.pl ogłosił wyniki. W trzeciej edycji tego konkursu, po raz pierwszy głosowano też na sportowców z ośmiu gmin naszego powiatu. Informowaliśmy już, że Najpopularniejszym Sportowcem 2010 roku z terenu naszego miasta została Daria Szymańska – zawodniczka OSK Jaroszówka, WKKW, która liczbą 216 głosów, uzyskała 60% poparcia, głosujących na reprezentanta grodu nad Skorą.

 

- Wiadomość o nominacji do plebiscytu przekazała mi mama – wyjaśnia naszej Gazecie laureatka – Ona też powiadomiła mnie o wygranej. Jechałam wtedy tramwajem do szkoły i nigdy nie zapomnę jaką radość sprawiła mi tą wiadomością. Niesamowite uczycie. Pierwszy raz brałam udział w tego typu konkursie. Bardzo się cieszyłam, że zostałam zauważona i doceniona. 

(szerokość: 375 / wysokość: 562)Daria ma 24 lata i odkąd sięga pamięcią, jej życiu zawsze towarzyszyły konie. Nie mogło być inaczej – oboje rodzice Darii zajmują się zawodowo hippiką.

- Zainteresowanie jeździectwem pamiętam od najmłodszych lat, kiedy to moja mama była zawodniczką, a później prowadziła zajęcia z rekreacji konnej w Jaroszówce - wyjaśnia. - Pierwszy raz siedziałam na koniu, gdy jeszcze nie potrafiłam chodzić. To mama nauczyła mnie jeździć. Zabierała mnie na zawody do Jaroszówki, żeby pooglądać rywalizację zawodników na krosie i parkurze. Marzyłam o tym, żeby kiedyś też tak jeździć i startować. Zawsze chciałam dogonić w osiągnięciach tatę, ale teraz wiem, że nie będzie to takie proste.

 

Systematyczne treningi rozpoczęła kiedy miała 10 lat. Prawdziwe starty w oficjalnych zawodach konnych nastąpiły po kilku latach ciężkiej pracy.

- Moim osobistym, największym sukcesem jest to, że osiągnęłam taki poziom wyszkolenia, że mogę startować w zawodach w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz to, że udało mi się wytrenować na dobrym poziomie konie. Startuję obecnie na dwóch koniach 16.letniej klaczy o imieniu Kreacja i 7.letniej Sky Star R.

 

Ta pasja, miłość do koni i tej dyscypliny sportu wielokrotnie prowadziły Darię na podium. Dały jej też coś więcej – nauczyły zachowania zimniej krwi w niespodziewanych sytuacjach, odporności na stres, systematyczności i odpowiedzialności.

- Wielokrotnie treningi i zawody są dla mnie sprawdzianem wytrwałości i wiary zarówno w mojego wierzchowca jak i w samą siebie. Nauczyłam się przegrywać, ale poznałam też smak zwycięstw.

 

Ostatnie z nich, w plebiscycie, było dla jego laureatki zaskoczeniem i satysfakcją w innym niż (szerokość: 375 / wysokość: 249)dotychczas znaczeniu. Pierwszy raz o wygranej nie decydowała ona sama, jej przygotowanie, jej zaangażowanie. Pierwszy raz wynik rywalizacji nie zależał od kondycji konia i umiejętności zawodnika. Pierwszy w końcu raz, to kibice wystawili jej ocenę.

- Statuetka „Najpopularniejszego Sportowca Chojnowa 2010", jest (i będzie) jedną z cenniejszych nagród wśród moich trofeów. Dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos. 

 

Najbliższe plany osobiste to obrona pracy magisterskiej – Daria studiuje na pierwszym roku studiów magisterskich w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Sportowo główny cel skierowany jest na udział w Międzynarodowych zawodach w Strzegomiu, Jaroszówce i Sopocie.

- Jedno jest pewne, że niezależnie o wszystkiego zawsze będę jeździć konno.

 

 

Najważniejsze sukcesy Darii Szymańskiej:

VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w WKKW w Strzegomiu w 2005 roku,

I miejsce w Zawodach WKKW CNC* w Jaroszówce o Puchar Wójta Gminy Chojnów- 26-27.08.2006r.,

I miejsce w Zawodach w WKKW w Jaroszówce klasa P -19-20.04.2008r., w tych samych zawodach I miejsce za kros z oceną stylu,

II miejsce w Zawodach w WKKW w Jaroszówce klasa L 18.04.2009r.,

II miejsce w Zawodach w WKKW w Jaroszówce klasa P- kros z oceną stylu 18.04.2009r.,

II miejsce w Zawodach w WKKW w Jaroszówce, klasa P – 5-6.09.2009r.,

podium na zawodach międzynarodowych w Neu Krausacha 2009 roku.,

III miejsce w Zawodach w WKKW w Strzegomiu, klasa P 25-26.09.2010r.,

I miejsce w Zawodach w Skokach przez Przeszkody w Jaroszówce klasa P 19.02.2011r.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama