CO Z TOBĄ DALEJ "CHOJNOWIANKO"? - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCO Z TOBĄ DALEJ "CHOJNOWIANKO"?14 bm. w Domu Chemika w Chojnowie odbyło się zebranie wyborcze Klubu Sportowego "CHOJNOWIANKA". Oficjalnie Klub nazywany jest obecnie klubem piłki nożnej, gdyż w zasadzie działa przy nim jedna sekcja (ewentualnie sekcje) piłkarska. Rozpoczynała ona swą działalność kilkoma różnymi sekcjami, ale w efekcie stała się praktycznie drużyną piłki nożnej (działająca wcześniej sekcja szachowa upadła i w międzyczasie "zadomowiła się" w Miejskim Domu Kultury, podobnie zresztą, jak sekcja brydżowa).
      W sali bankietowej Domu Chemika zebrało się ponad 50 osób ( dokładnie 51). Zjawili się przedstawiciele ustępującego Zarządu Klubu: prezes Bolesław Czyż , wiceprezes Witold Łosek, członkowie ustępującego Zarządu: Dariusz Kryński i Tadeusz Bobyk. Na sali obecny był burmistrz Miasta Jan Serkies (dotychczasowy przewodniczący komisji rewizyjnej przy klubie) a także przewodnicząca działającej od listopada ub.r. Rady Miejskiej Joanna Katarzyna Dziedzic.
      Zebranych powitał prezes Bolesław Czyż. Przypomniał on "historię" walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które ze względów obiektywnych (jak inaczej można było nazwać absencję panującą na kolejnych zebraniach) od niemal roku nie mogło dojść do skutku.
      Obecni wyłonili prezydium zebrania. Przewodniczącym został Witold Łosek, sekretarzem - Tadeusz Bobyk.
      Po wyłonieniu komisji mandatowo-skrutacyjnej prezes Czyż zapoznał uczestników z nowym, statutem Klubu. Wiązało się to z nową sytuacją "CHOJNOWIANKI" w jakiej dziś się ona znajduje.
      Obecne warunki, cóż tu mówić, bynajmniej nie są najlepsze. Klub od kilkunastu lat - po okresie sukcesów w III (krajowej), a następnie IV lidze (okręgowej) znalazł się w przysłowiowym "dołku". Spadek do klasy A ucieczka wielu znakomitych (nie tylko zdaniem kierownictwa) zawodników do innych zespołów niejednokrotnie równorzędnych, zmniejszenie zainteresowania lokalnych kibiców, nie mówiąc o niezadowoleniu tych, którzy mimo wszystko pozostali wierni chojnowskiej drużynie - wszystko to niekorzystnie wpływa na sytuację samego klubu. Poprzednie zebrania, które w efekcie przeradzały się w popularnie zwane "pyskówki", bynajmniej nie miały charakteru budującego. Ogółem na trzy terminy planowanego zebrania, które (można powiedzieć - w czwartym terminie) doszło (nareszcie!) do skutku, kończyły się dyskusjami, które w efekcie do niczego nie doprowadzały, przeciwnie - wywoływały nowe kontrowersje i nieporozumienia.
      Podobnie zanosiło się i w tym momencie. Wiele niejasności budził nowo opracowany statut Klubu. Debata była krótka, ale na tyle burzliwa, że mogła wywołać nowe nieporozumienia. Ostatecznie jednak przeważył rozsądek i po krótkich wyjaśnieniach dotyczących statutu i konieczności jego zatwierdzenia, zebrani przyjęli nowy jego kształt.
      Po krótkiej przerwie przystąpiono do wyboru nowych władz. Z dalszego uczestnictwa w pracach Zarządu Klubu zrezygnowali: prezes Bolesław Czyż oraz członkowie Zarządu Dariusz Kryński i Tadeusz Bobyk (p. Henryk Mazur, dotychczasowy członek Zarządu, był w tym dniu nieobecny). Witold Łosek także zgłosił swoją rezygnację, jednak wycofał ją na skutek nalegań młodych zawodników "CHOJNOWIANKI".
Do składu Zarządu zaproponowano kandydatury burmistrza Jana Serkiesa i w kolejności zgłoszeń: Józefa Chudziaka, Jerzego Wojasa, Eugeniusza Bobiowskiego, Tadeusza Kazieczko, Ryszarda Gadowskiego, Witolda Łoska i Zbigniewa Borkowskiego. Po ustaleniu procedury wyborczej (odpadła propozycja głosowania tajnego) do składu zarządu wybrano osoby, które uzyskały ponad 50% ogólnych głosów z sali: Jan Serkies otrzymał 44 głosy, Zbigniew Borkowski i Witold Łosek - po 40, Jerzy Wojas 38 i Józef Chudziak - 36.
      Zebranie powołało także komisję rewizyjną, do której weszli: Waldemar. Halikowski, Zbigniew Misikiewicz i Roman Górny. Komisję rewizyjną zatwierdzono w całości.

z ostatniej chwili

Zarząd "CHOJNOWIANKI" ukonstytuowany


W miniony wtorek 21 bm. w sali Domu Chemika odbyły się pierwsze posiedzenia nowo powołanego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej KS "CHOJNOWIANKA" (piszemy o tym w artykule "Co z tobą dalej "CHOJNOWIANKO" str 6). Wybrano prezesa Zarządu - został nim p. Zbigniew Borkowski z Rokitek. Zastępcami zostali: Józef Chudziak (ds. organizacyjnych) oraz Jerzy Wojas (ds. finansowych). Sekretarzem Klubu został Witold Łosek, a członkiem Zarządu - Jan Serkies.
Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej powołany został Zbigniew Misikiewicz.


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama