W pierwszą rocznicę - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW pierwszą rocznicę10 kwietnia na chojnowskim cmentarzu przy pomniku GOLGOTA WSCHODU odbyła się uroczysta Msza św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W katastrofie zginęło 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Mszę koncelebrował ks. Dominik Słowiński, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Bojko, podkreślając jak dotkliwie Ojczyzna nasza została zraniona tragicznym odejściem znamienitych osób.

- Zostaliśmy porażeni nieszczęściem, zjednoczyliśmy się w bólu i modlitwie. Mieliśmy nadzieję, że narodowa tragedia zaowocuje w życiu społecznym duchem solidarności, wzajemnego szacunku i miłości. Niestety do dziś nie wyjaśniono okoliczności katastrofy, nie ustalono przyczyn, nie wskazano winnych.

W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy i władze miasta. Składano wieńce, zapalano znicze, w milczeniu oddawano hołd tragicznie zmarłym.

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama