Chojnowska majówka - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowska majówkaMiejskie obchody majowych świąt rozpoczęli uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego. 27 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej dali koncert z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów pieśni patriotycznych m .in. („Oka", „O mój rozmarynie", „Mazurek 3-go maja"), jak również innych utworów dowolnych („Takie tango", „O sole mio", melodia z filmu „Zmierzch", „Sonata cis-moll" L. V. Beethovena). Utwory były wykonywane na fortepianie, skrzypcach, keyboardzie, gitarze. Niektórzy uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne. Z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II na zakończenie koncertu uczniowie wspólnie odśpiewali ukochaną pieśń Papieża – „Barkę". Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Koncert, który trwał blisko dwie godziny młodzi artyści mogą uznać za udany. Występy się podobały, dopisała publiczność.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 111)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

(szerokość: 375 / wysokość: 499)

 

 

3 maja, w dniu święta Konstytucji, organizatorom uroczystości szyki pomieszała pogoda. Niska temperatura i opady śniegu zmusiły do odwołania majowego festynu.

Takiej sytuacji, o tej porze roku, nasza gazeta jeszcze nie odnotowała. W związku z niesprzyjającą aurą okrojono też program dorocznych uroczystości pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. Delegacje m.in. władz samorządowych, kombatantów i mieszkańcy składając wieńce i zapalając znicze symbolicznie oddali hołd przodkom, którzy przyczynili się do wydarzeń sprzed 220 lat. Stąd, w asyście orkiestry pod batutą Jana Buńkowskiego udano się do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie Mszę św. w intencji Ojczyzny koncelebrował ks. Tadeusz Jurek.

 

Festyn, który zaplanowano tego dnia w godzinach popołudniowych w Parku Śródmiejskim, z oczywistych względów nie odbył się.

(szerokość: 190 / wysokość: 126)

 

Postanowiono jednak, że ujęty w programie benefis Juranda Kowalskiego, odbędzie się w sali widowiskowej MOKSiR-u. Bohater wieczoru wystąpił najpierw solo, przypominając część swoich utworów, których przez lata muzycznej działalności zgromadziło się wiele, a po krótkiej przerwie - nieco bardziej rockowo - zagrał z grupą FAKT.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama