Pół wieku posługi - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPół wieku posługiWspaniały, niecodzienny jubileusz obchodził wspólnie z parafianami, znajomymi i przyjaciółmi ksiądz Prałat Władysław Bystrek. 50 lecie kapłaństwa uczczono Mszą świętą i towarzyskim spotkaniem.

 (szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

Koncelebrowana przez biskupa Stefana Cichego wspólnie z ks. Tadeuszem Jurkiem i ks. prałatem Władysławem Bystrkiem Eucharystia odbyła się 23 kwietnia w kościele pw. NPNMP. Niezwykle uroczysta, niezwykle podniosła, oprawiona muzycznie przez chojnowski chór Skoranta, wzruszyła wiernych i samego jubilata. Dziękując wszystkim za uczestnictwo w tej rocznicy ks. prałat nie krył emocji.

Podobnie było podczas spotkania w Gimnazjum nr 1, gdzie przygotowano poczęstunek.

Tu w gronie bliskich osób, gratulując jubileuszu, składając życzenia, wspominano wieloletnią, aktywną posługę duszpasterską naszego kapłana.

Burmistrz Jan Serkies, który składał gratulacje w imieniu mieszkańców Chojnowa i władz samorządowych, jako jeden z wielu, powiedział dużo ciepłych słów skierowanych do bohatera uroczystości:

 

Czcigodny Księże Prałacie !(szerokość: 375 / wysokość: 249)

Proszę przyjąć z serca płynące gratulacje z okazji tak wspaniałego, godnego najwyższego podziwu, jubileuszy 50.lecia Posługi Duszpasterskiej. Dar kapłaństwa, który miałeś możliwość wypełniać w naszej społeczność to nie tylko 25 lat wytężonej pracy duchowej, ale również wiele codziennych obowiązków kapłańskich, w których byłeś niedościgniony. Pracę kapłańską i działalność społeczną zawsze wiązałeś dostojny Jubilacie z poświęceniem na rzecz mieszkańców i Chojnowa. Nasi parafianie znają Cię jako księdza niezwykle pracowitego, wstającego o świcie, by maksymalnie wydłużyć dzień dla pełnienia obowiązków duszpasterskich, w których zawsze znalazłeś miejsce na pomoc osobom bezradnym i krzywdzonym. Wspominamy, gdy jako Kapelan szpitala poświęciłeś wiele czasu i sił na spotkania z ludźmi dotkniętymi cierpieniem. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w każdą sobotę i święto w szpitalu chojnowskim sprawowana była msza św, a przecież wiadomym jest, że w tamtym czasie należało pokonać wiele trudności, by stało się to możliwe.

Również w pamięci mieszkańców pozostanie Twój mocny głos i serdeczny ton homilii, których setki wygłosiłeś w naszych świątyniach, odważnie popierając przełomowe wydarzenia solidarnościowe. Przez ponad 25 lat z zaangażowaniem byłeś wychowawcą kilku pokoleń naszej młodzieży i troszczyłeś się o Duszpasterstwo Nauczycieli.

Minione lata dowodzą, że byłeś także dostojny Jubilacie dobrym gospodarzem, dbającym o Świątynie. Kościół p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP dzięki Twoim wysiłkom odzyskał dawną świetność, a przeprowadzona renowacja będzie służyć kolejnym pokoleniom. Proszę przyjąć za to z serca płynące podziękowania i gratulacje.

Czcigodny Księże Prałacie !

W dniu złotego Jubileuszu w imieniu mieszkańców Chojnowa, Samorządu i swoim własnym składam wyrazy wdzięczności, za świadectwo wiary i za lata ofiarnej pracy. Życzę obfitości Błogosławieństwa Bożego, Światła Ducha Świętego i Opieki Matki Bożej na dalsze lata kapłańskiego życia. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Ujęta w krótkim tekście wspaniała działalność ks. prałata, była kwintesencją wieloletniej posługi.

 

Dołączamy do gratulacji i serdecznych życzeń – przede wszystkim zdrowia.

 

eg; zdj. FOTO-STUDIO TADEUSZ BIJAKNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Burmistrz niech nie mówi w moim imieniu2011-05-12xxx

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama