Polska biega – Chojnów też! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPolska biega – Chojnów też!(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

Zainicjowana przez „Gazetę Wyborczą" akcja „POLSKA BIEGA" ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy sportu dla wszystkich: dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz promocję zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności.

W tym roku akcja z charaktery-stycznym logo: rozpędzonymi strusiami – pobiła kolejny rekord, bo na oficjalnej stronie: www.polskabiega.pl można przeczytać, że w miniony majowy weekend: 13 – 15 maja „wystartowało ponad 100 tys. biegaczy w aż 616 miejscach". Chojnów też przyczynił się do tej imponującej statystyki, bo na zielonym boisku przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbył się „Bieg malucha", w którym zgodnie z założeniami organizacyjnymi wzięły udział przedszkolaki z naszego miasta. (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Miłą niespodzianką dla organizatorów imprezy okazała się frekwencja uczestników biegu. Na starcie stanęło bowiem ogółem: 128 uczestników!!! Dzięki podziałowi dzieci na dwie grupy wiekowe, a następnie na 10-11 osobowe grupy biegi przebiegały spokojnie i sprawiły wiele frajdy nie tylko jego uczestnikom, ale też ich rodzicom!

Organizatorzy pierwszego – mamy nadzieję, że nie ostatniego - „Biegu malucha" składają słowa podziękowań i wdzięczności za wsparcie organizacyjne i finansowe na ręce: burmistrza Miasta Chojnowa – p. Jana Serkiesa; starosty legnickiego – p. Jarosława Humennego; dyrektora sklepu „Decathlon Legnica" – p. Radosława Pruchnika. (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Dziękują także rodzicom i opiekunom przedszkolaków za przybycie i duże zaangażowanie w przebieg biegu!!!

Do zobaczenia za rok!!!ls
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama