Godny koncert - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGodny koncert5 maja - w światowym Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych - w sali widowiskowej MOKSiR lokalni artyści wystąpili na rzecz Społecznego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Chojnowie.

Stowarzyszenie pierwszy raz wyszło z taką inicjatywą. Debiut z pewnością można zaliczyć do udanych, tym bardziej, że na scenie prezentowali się wyłącznie wykonawcy znani, lubiani i ze sceną doskonale obeznani.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 499)

 

 

Niepełnosprawni

Ci, w źle skrojonych ciałach.

Ci, niewidomi i głusi

Ci, którym los coś zabrał

I zmusił do pokory

Ci niepełnosprawni?

Ci, których piękno ominęło bokiem

Ci, którzy patrzą palcami

Ci, żyjący w przerażającej ciszy

Czy wiesz, że Oni są między Nami?

Często ukryci w kącie marzeń.

Wstydząc się stanąć na cokole.

Los coś im zabrał

Lecz w zamian też dał coś

Coś co zobaczysz

Gdy w ich dusze zajrzysz czasami.

Zajrzyj w ich dusze !!!

A sam przekonasz się jak mało warte jest to nasze materialne bycie !!!

 

 

 

 

 

 

Ten przejmujący wiersz odczytany przez jednego z podopiecznych SSPDiMST rozpoczął artystyczną część imprezy. Mieszkańcy, którzy włączyli się w akcję i wsparli finansowo stowarzyszenie w zamian obejrzeli układy zespołów tanecznych, występy wokalistów i pokaz akrobatyki artystycznej. (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Na widowni wśród licznej publiki odnaleźć można było też burmistrz Jana Serkies, wicestarostę Lilię Walasek oraz dyrektor PCPR w Legnicy Honoratę Tajchaman.

Sprzedawane przed, w trakcie i po koncercie cegiełki wniosły do kasy stowarzyszenia 1400 zł. Dla podopiecznych i ich opiekunów to spora kwota. Nie rozwiąże wszystkich problemów stowarzyszenia, ale pozwoli na sfinansowanie najpilniejszych potrzeb. Poza tym to przecież nie ostatnia inicjatywa tej społeczności. Organizatorzy zachęceni powodzeniem koncertu już zapowiadają realizację kolejnych zamierzeń.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)SSPDiMST pragnie złożyć serdeczne podziękowania zespołom, które wystąpiły bezpłatnie na I koncercie zorganizowanym przez nasze stowarzyszenie tj. Brooklyn, Mały Brooklyn, Bronx, Karambol, Zespół Akrobatyczny ze SP. nr 3 w Chojnowie, a także ich opiekunom tj. p. Jagodzie Zderskiej, p. Marzenie Anton oraz p. Hannie Kaczyńskiej oraz wokaliście Jurandowi Kowalskiemu. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć p. Stanisławowi Horodeckiemu za niesłabnące wsparcie oraz bezpłatne użyczenie sali kinowej znajdującej się w MOKSiR w Chojnowie. Dziękujemy także Warsztatom Terapii Zajęciowej w Chojnowie, za pomoc przy organizacji koncertu. Prezes Stowarzyszenia dziękuje również koleżankom i kolegom za wspaniałą współpracę przy organizacji imprezy.Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Izc3WMd8YZO2014-01-19Ep5wyaHN
Faktycznie przejmujący wiersz2011-05-25ciany

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama