O tytuł szachowego mistrza - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyO tytuł szachowego mistrzaOgólnopolski Otwarty Turniej Szachowy w Chojnowie cieszy się dużą frekwencją. Na starcie turnieju stanęło 46 uczestników, w tym 19 z wysokim rankingiem EID (ranking FIDE). Turniej otworzył sędzia zawodów Jerzy Pudło, życząc przyjemnej gry i udanych wyników. Rozpoczęła się walka na dystansie 9 rund z czasem 15 minut. (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Walka o czołowe miejsca trwała praktycznie od pierwszej rundy do ostatniej. Prowadzenie zmieniało się po każdej kolejnej rundzie tak, że trudno było wytypować zwycięzcę. Do ostatniej rundy przystąpiło 5 czołowych zawodników z szansami na pierwsze miejsce, ale najlepszą dyspozycją okazał się zawodnik Polonii Wrocław Jerzy Kot wyprzedzając byłych zwycięzców turniejów chojnowskich Ireneusza Łady i Pawła Szumilasa. Bardzo dobrze dysponowany w tym dniu był Jacek Najduk mieszkaniec gminy Chojnów, który zajął 4 miejsce, ilością punktów równą drugiej i trzeciej pozycji rankingowej.

 

KOŃCOWA TABELA 12 ZAWODNIKÓW

1. Jerzy Kot ranking 2186 7,5pkt Polonia Wrocław

2. Ireneusz Łada ranking 2160 7 pkt Polfarma Jelenia Góra

3. Paweł Szumilas ranking 2227 7 pkt Miedź Legnica

4. Jacek Najduk ranking 2047 7 pkt Mewa Goliszów

5. Bolesław Najdzionek ranking 1871 6 pkt IDEA Świebodzin

6. Adam Krzos ranking 1800 6 pkt Lubin

7. Wojciech Kowalczuk ranking 2149 6 pkt KS. Żarów

8. Mateusz Madera ranking 2024 6 pkt Miedź Legnica

9. Marian Barabasz ranking 1902 6 pkt MDK DANY Chojnów

10. Bartosz Woźniak ranking 1848 6 pkt Polonia Wrocław

11. Eugeniusz Oleśnicki ranking 1400 6 pkt MDK DANY Chojnów

12. Robert Rokicki ranking 1800 6 pkt Lwówek Śląski

 

Tytuł najlepszego zawodnika sekcji MDK DANY Chojnów zdobył – Marcin Barabasz ;

Najlepszym zawodnikiem z Gminy Chojnów – Jacek Hajduk;

Najlepszy zawodnik z Chojnowa – Eugeniusz Oleśnicki;;

Najlepszy junior – Bartosz Woźniak z Wrocławia

Najlepsza zawodniczka – Liwia Malinowska z Bolesławca;

Najlepszy junior z Chojnowa – Jakub Wengrzyn;

Najmłodszy uczestnik – Marcel Karczmarek.

 (szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

 

 

Na uwagę zasługuje duża ilość młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 4, gdzie zajęcia szachowe prowadzi Pan Zbigniew Bojczuka, opiekunem jest Pani Małgorzata Horodecka. Pierwszych pięciu zawodników otrzymało nagrody pieniężne, rzeczowe i dyplomy, pozostali czołowi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

 

 

 

 

Organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy na terenie naszego miasta.

Dziękujemy władzom samorządowym miasta i Gminy Chojnów , starostwu powiatowemu, dyrektorowi MOKSiR Stanisławowi Horodeckiemu, prezes i zarządowi Banku Spółdzielczego, zakładom Apis, Dany, Dolpap, zakładowi opakowań Czesława Piątka, Panu Jana Wengrzynowi, panu Andrzejowi Bobikowi Unifot, pani Stanisławie Szulakowskiej AGD. Pragniemy również podziękować Panu Jerzemu Rutcie za dar w następujących asortymentach napoje, kawa, herbata, itp. Jesteśmy wdzięczni wraz ze wszystkimi osobami za wspaniałe wypieki z cukierni Pana Stanisława Kryszczuka. Kończąc pragnę osobiście podziękować wszystkim sponsorom, pracownikom MOKSiR, Redakcji Gazety Chojnowskiej oraz wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do zorganizowania turnieju.

 Jerzy Pudło
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama