Gitara jedna – dusze dwie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGitara jedna – dusze dwieZ czym może kojarzyć się wspólna wędrówka? Publiczności uczestniczącej w koncercie jaki miał miejsce 24 maja w MOKSiR zapadnie w pamięć jako niecodzienna, muzyczna podróż po sąsiadujących państwach.

 

Nadia Kijkowa i Marina Dedowec - wokalistki z Białorusi przy akompaniamencie gitary wykonały kilkanaście piosenek, które złożyły się na występ dedykowany Mamom z okazji ich święta.

 

Żeński duet przyjął nazwę „Wspólna wędrówka" pragnąc zaprosić swoich słuchaczy na melodyjny spacer ku twórczości białoruskiej, ukraińskiej i polskiej.

 (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Wokalistki swój koncert rozpoczęły od pieśni „Kraj rodzinny Matki mej" dając w ten sposób wyraz swoim korzeniom i miłości do Ojczyzny, traktując ją jednocześnie jako swoją Matkę.

Utwory Anny German, Bułata Okudżawy, Jerzego Połomskiego, ludowe pieśni białoruskie, ukraińskie, wykonane na dwa pięknie brzmiące żeńskie głosy, stworzyły nastrój ciepła, przeniosły w lata dzieciństwa.

„Dziękuję, mamo, za wszystkie chwile, dziękuję, mamo, jak umiem najczulej.

Dziękuję, mamo, za troskę w oczach i uśmiech, co kryje Twój ból i rozpacz,

Ale najbardziej dziękuję za t, że jesteś, mamo, że jesteś, mamo,

Bo tym, że jesteś zawsze pomagasz prostować plecy, gdy życie smaga".

Refren piosenki A. German mówi właściwie wszystko – o najszczerszych uczuciach do Matki, o Jej trosce, poświęceniu i wdzięczności wychowanków.

 

Publiczność ze wzruszeniem wsłuchiwała się w kolejne melodie – traktujące o największych wartościach, przypominające młodzieńcze lata. Nie można było oprzeć się znanym dźwiękom i nie nucić wspólnie z wokalistkami popularnych onegdaj utworów.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Do wykonawczyń dołączył także Tadeusz Samborski – inicjator koncertu, były poseł, wieloletni prezes Stowarzyszenia Kulturalnego "Krajobrazy", który z Nadią, Mariną i całą widownią śpiewał „Stare tango".

 

 

Koncert zapewne na długo zapadnie w pamięci. Liczymy, że chojnowianie jeszcze nie raz zostaną zaproszeni na taką „wspólną wędrówkę".

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama