Zdrowo - bo sportowo, przyjemnie - bo rodzinnie - turniej w SP 4 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZdrowo - bo sportowo, przyjemnie - bo rodzinnie - turniej w SP 4
      Głośny doping, ogromne emocje i niepohamowana wola walki towarzyszą zawsze uczestnikom karnawałowo-rodzinnego turnieju w Szkole Podstawowej nr 4.
Sportowa rywalizacja uczniów trzecich klas z udziałem ich rodziców stała się już tradycją tej szkoły. Od kilku lat nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Cieśla i Ryszard Kopacki (w tym roku także Tomasz Błaszczak) przygotowują dla drużyn pomysłowe konkurencje, w których wykazać trzeba się sprawnością, refleksem, sprytem i szybkością.
      Turniej, który odbył się w ubiegły czwartek był finałową rywalizacją dwóch drużyn, które przeszły wstępne eliminacje kilka tygodni temu.
      Na parkiecie wraz ze swoimi rodzicami walczyły więc klasa IIIa p.Krystyny Kupczyńskiej i klasa III d Anny Grabek.

      Turniej poprzedziła, jak na sportowców przystało, wspólna rozgrzewka, a tuż po niej, dwie gotowe do rywalizacji, drużyny ustawiły się w szpalery czekając na sygnał startu. Konkurencje były rozmaite, dostosowane do wieku, płci i możliwości zawodników. Wyścig na hulajnogach, toczenie opon, piłowanie drewnianej bali, bieg w kartonowych pudłach, tor przeszkód i picie przez kilkudziesięciocentymetrową rurkę napoju (konkurencja dla wychowawców), to tylko kilka z zabawnych propozycji. Głośny doping, burzliwe brawa, przeplatane były gromkim śmiechem, kiedy tatuś lub mamusia, mówiąc językiem ich pociech, zaliczali glebę.
      Zawodnikom kibicowali także zaproszeni goście. Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Katarzyna Dziedzic, radni Bolesław Jakubiak, Zygmunt Edward Miłuch, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Elżbieta Iwanicka, dyrekcja szkoły i naczelni lokalnej prasy - "Panoramy Legnickiej" Czesław Pańczuk i "Gazety Chojnowskiej" - niżej podpisana, którzy zza stolika, uczestnicząc niestety, tylko duchem, dopingowali starszych i tych młodszych sportowców-amatorów.

      Czas między konkurencjami wypełniały występy grupy wokalnej "Marzenie" prowadzonej przez Zenona Chmielewskiego i zespołu tanecznego "Rytm" pani Barbary Wiatrowicz i Marii Winiarskiej.
      W tych zawodach nie ma przegranych. Wygrywają wszyscy, a wspólne, rodzinne spotkanie w atmosferze niecodziennej zabawy i radości, połączonej z nauką gry fair-play, może przynosić tylko korzyści i to dwóm pokoleniom jednocześnie.

      Zabawa była przednia. Nie dziwi zatem fakt, że sportowy turniej rodzinny wpisał się już na stałe w kalendarz corocznych imprez tej szkoły.

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Poszukuje Ryszarda Kopackiego2004-07-06Marek Kurpiel

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama