Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów… - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMultiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów…(szerokość: 375 / wysokość: 562)Grzegorz Kruk jest jednym z najmłodszych chojnowskich muzyków. W tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności artystycznej. Przygodę z muzyką zaczynał z legendarnym (w chojnowskim środowisku muzycznym) zespołem Narayan.

Studia muzyczne ukończył w PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie. Jest wokalistą o niezwykle ciepłym i zapadającym w pamięć głosie. Multiinstrumentalista (gitara, bas, instrumenty klawiszowe), kompozytor, aranżer, autor tekstów.

Jego pasją jest również realizacja nagrań... Niebawem ukażę się płyta formacji Reputacja, na której będzie można usłyszeć akustyczne wersje największych przebojów Republiki.

Na temat płyty (i nie tylko) rozmowę z Grzegorzem przeprowadził Świadek Koronny.

 

Ś.K.: Skąd pomysł na akustyczną płytę Reputacji?

G.K.: Jesteśmy zafascynowani i spragnieni brzmienia akustycznej gitary. Po trzech latach grania mocnej rockowej muzyki razem z kolegami z Reputacji stwierdziliśmy, iż czas na coś łagodniejszego, ale jednocześnie zachowującego ducha piosenek Republiki.

Patrząc na dorobek fonograficzny chojnowskiej sceny muzycznej jest to płyta absolutnie wyjątkowa. Brzmi magicznie...

 

Ś.K.: Jesteś zdolnym wokalistą. Czy na płycie będzie można usłyszeć twój głos?

G.K.: Głównym wokalistą jest oczywiście Piotrek Misikiewicz, mnie natomiast będzie można posłuchać w pięciu piosenkach. Oprócz nas gościnnie wystąpi Aneta Adamek, wokalistka chojnowskiego zespołu Azymut R, której serdecznie dziękuję za udział.

 

Ś.K.: Według opinii fachowców jesteś bardzo profesjonalnym realizatorem nagrań. Jak długo zajmujesz się realizacją dźwięku?

G.K.: Z tym profesjonalizmem to lekka przesada... Z zawodu jestem muzykiem, natomiast nagrywanie muzyki jest jedynie moim hobby i raczej daleko mi do profesjonalizmu. To bardzo trudna profesja, wymagająca specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jednakże zajmuję się tym od ośmiu lat, czytam fachową literaturę, wkładam w to wiele wysiłku, dzięki czemu muzycy, z którymi pracowałem są zadowoleni z moich nagrań.

 

Ś.K.: Wiele chojnowian marzy o reaktywacji twojego pierwszego zespołu Narayan. Czy można liczyć chociaż na jakiś jeden koncert?(szerokość: 375 / wysokość: 562)

G.K.: Bardzo się cieszę, że po pięciu latach od rozpadu ludzie nadal pamiętają o Narayan. Jednak w tej chwili skupiam się na moim nowym zespole, w którym udzielam się jako wokalista i basista. Zespół nazywa się Fakt Dokonany, współtworzę go razem z najbardziej doświadczonymi chojnowskimi muzykami – gitarzystą Jurandem Kowalskim i perkusistą Władysławem Illówem. Wspólnie z Jurandem piszemy swoje własne piosenki, dobrze się przy tym bawiąc. Dlatego Narayan będzie musiał jeszcze trochę poczekać...

 

Ś.K.: Jako wykształcony, zawodowy muzyk jak oceniasz poziom chojnowskiej sceny muzycznej?

G.K.: Z chojnowską sceną muzyczną jestem związany od dziesięciu lat i muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie było tak wysokiego poziomu jak obecnie. W MOKSiRowskiej sali prób ćwiczy pięć bardzo dobrych, zawodowo brzmiących zespołów (Reputacja, Prolog, Azymut R, Faza Blues, Fakt Dokonany) Każdy z nich prezentuje odmienny styl muzyczny, od bluesa po heavy metal. Słowem każdy nawet najbardziej wybredny słuchacz znajdzie coś dla siebie. Ponadto mamy bardzo zdolną śpiewającą młodzież. W 2009 roku miałem zaszczyt być jurorem ogólnopolskiego festiwalu piosenki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Rozśpiewane Nutki" organizowanym przez MOKSiR. Z dumą muszę powiedzieć, iż najwyższe miejsca na podium należały do chojnowskiej młodzieży. Ubolewam jedynie nad faktem, iż chojnowscy artyści tak rzadko mogą pokazać się szerszej publiczności. Występów w samym Chojnowie jest niewiele, a poza granicami miasta jeszcze mniej. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

 

Ś.K.: Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.

G.K: Również dziękuję. Korzystając z okazji w imieniu zespołu Reputacja składam serdecznie podziękowania panu burmistrzowi Janowi Serkiesowi, dyrektorowi MOKSIRu panu Stanisławowi Horodeckiemu, Radnym Miasta Chojnowa, za udzielenie wszelkiej pomocy przy produkcji płyty. A także wszystkim osobom, które się przyczyniły do jej powstania.

 ps
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
PŁYTA OK2012-03-20obgm

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama