W chojnowskiej plebanii - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW chojnowskiej plebaniiW ostatnich dniach czerwca na zaproszenie księdza prałata Tadeusz Jurka, po raz drugi od czasu przeprowadzki biblioteki w 2006 r., gościliśmy w naszej byłej siedzibie, budynku plebani parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zdążyliśmy odwiedzić księdza prałata, jako proboszcza tej parafii, niemal w ostatniej chwili – za kilka dni bowiem kończył pełnić tę funkcję i obejmował parafię pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.(szerokość: 375 / wysokość: 382)

Podczas tej wzruszającej, pełnej życzliwości wizyty obejrzeliśmy wszystko, od piwnicy aż po strych, który teraz zmienił się naprawdę nie do poznania. Z przestronnego pomieszczenia, po bardzo pomysłowej adaptacji, udało się wygospodarować mieszkania dla kapłanów. Zresztą zmian, na każdym kroku jest sporo. Nowy układ schodów, odkryte wnęki ścienne, odremontowane sale, witraże – a wszystko wykonane z wielką dbałością i troską o przywrócenie pierwotnego oblicza i piękna wielowiekowej plebanii.

Ks. Tadeusz bardzo cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania i uwagi, nie tylko dotyczące tego najstarszego budynku mieszkalnego Chojnowa. Dużo rozmawialiśmy również o innych sprawach naszych parafii, m.in. problemach związanych z odnowieniem Drogi Krzyżowej w „dużym kościele".

Żegnając się, po raz kolejny stwierdziliśmy, że korzyści z naszej przeprowadzki na Plac Zamkowy są wielorakie. My uzyskaliśmy bardzo funkcjonalny lokal umożliwiający prowadzenie szerokiej - odpowiadającej na potrzeby lokalnej społeczności - działalności kulturalnej, a kościół odzyskał plebanię służącą nie tylko dla celów mieszkalnych, ale także jako miejsce modlitewnych spotkań.

 

 Barbara Landzberg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
NA7mzEr2ab2016-07-27xNOyXrFMvR8W

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama