Treningi po hiszpańsku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTreningi po hiszpańskuNasi adepci sztuki futbolowej – drużyny młodzików i trampkarzy KS Chojnowianki – mają niecodzienną okazję szkolić się pod okiem hiszpańskiego trenera.

 

David Pascual Gawlik swój rodowód ma w grodzie nad Skorą, ale mieszka, uczy się i trenuje w Hiszpanii. Jest bramkarzem C.D. Nolareno i od kilku lat w swoim klubie zajmuje się nastoletnimi piłkarzami.

W tym roku, już po raz drugi, podczas kilkutygodniowego pobytu w Chojnowie spotyka się z zawodnikami naszego klubu, pragnąc podzielić się swoją wiedzą, wnieść coś nowego w zajęcia. (szerokość: 375 / wysokość: 281)

- Chłopcy z zainteresowaniem słuchają uwag i z zapałem wykonują ćwiczenia. Są pojętni, zaangażowani. Uczymy się techniki, koordynacji, taktyki – wyjaśnia David.

 - Trening z obcokrajowcem zdecydowanie uatrakcyjnia chłopakom zajęcia – mówi Piotr Seheniewicz, trener młodych piłkarzy, prywatnie przyjaciel Davida. – Nieco inna forma ćwiczeń, prowadzący je Hiszpan – to dla dzieciaków nie lada atrakcja. Wszyscy cieszymy się, że David zgodził się na te spotkania.

 

Do klubu Chojnowianki przyprowadził go wujek. Zaproponował pracę z młodzieżą, a David się nie zastanawiał. Obejrzał treningi młodych piłkarzy, ocenił ich umiejętności i rozpoczął zajęcia.

- To sprawia mi naprawdę wiele satysfakcji, liczę, że młodzi zawodnicy też są zadowoleni.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Do Chojnowa przyjeżdża co roku – odwiedza dziadków, wujka i miasto swojej matki.

- To nie są wyłącznie wizyty rodzinne – mówi David. - Chętnie spotykam się z dziadkami i wujkiem, ale przyjeżdżam tu także ze względu na urok tego miasta. Jest tu mnóstwo zieleni, której brakuje mi w Hiszpanii, serdeczni ludzie i jakaś taka aura - tu nabieram energii i optymizmu.

David Pascual Gawlik deklaruje dalszą współpracę z chojnowskim klubem. Zawsze przyjeżdża do nas w okresie letnim, ale ma nadzieję, że uda mu się bywać częściej.

 

Czy jednak czas pozwoli? Dawid studiuje na uczelni policyjnej, trenuje hiszpańskich piłkarzy, sam gra w piłkę… Nikła nadzieja na cykliczne treningi.

Ale młodzi biało-niebiescy mają przecież doskonałą kadrę, która czerpiąc ze swoich doświadczeń, przekazuje je swoim następcom.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama