Jantarowy wernisaż - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJantarowy wernisaż(szerokość: 375 / wysokość: 499) "Czas srebra i bursztynu", to wystawa w Muzeum Regionalnym, której wernisaż odbył się 30 września.

 

Bursztyn ceniony był już w neolicie. Był pożądanym materiałem jubilerskim w czasach antycznych, wierzono także w jego uzdrowicielską moc.

To niezwykły minerał, do dziś znanych jest około 60 jego odmian. Szlifowany czy nie fascynuje, intryguje, zachwyca – zwłaszcza płeć piękną. I ta też, oglądając wystawę proponowaną przez nasze muzeum nie oprze się urokowi tego magicznego kamienia. Współczesne jubilerstwo wskazuje nowy wymiar bursztynu. Zestawiony ze srebrem, drewnem, filcem, płótnem często wprawia w zdumienie, wywołując niepohamowane pożądanie.

Wystawa udostępniona przez Galerię Sztuki w Legnicy, dzięki uprzejmości dyrektora Zbigniewa Kraski, przygotowana przez panią Monikę Szpatowicz, prezentuje ponad 100 prac trzydziestu trzech projektantów z różnych ośrodków złotniczych w Polsce.

Tę kolekcję trzeba zobaczyć, tym bardziej, że część eksponatów można nabyć.

 

Zapraszamy przez cały październik.

 

 

 

 (szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
pMqFurCQvXk2016-07-27Ee0JziGqU

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama