Wiedzę zdobywamy w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWiedzę zdobywamy w ChojnowieJoanna Jordan i Anna Sobota – uczennice Powiatowego Zespołu Szkół - otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów szkół średnich, dziewczęta uzyskały je za najwyższą średnią ocen (w swoich szkołach) w minionym roku szkolnym.

 

 (szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Obie lubią się uczyć. Wprawdzie nie podchodzą do wszystkich przedmiotów z równą sympatią, ale wszystkiego czego się uczą bądź muszą się uczyć chłoną z przeświadczeniem, że przecież uczą się dla siebie, poszerzając horyzonty i doświadczenie.

 

Asia i Ania od zawsze przynosiły do domu świadectwa z czerwonym paskiem. Naukę po szkole podstawowej kontynuowały w chojnowskim gimnazjum i nie wahały się przy wyborze chojnowkiej szkoły średniej.

- Wiele mówiono nam o wysokim poziomie szkół legnickich – mówią stypendystki. – Mamy jednak świadomość, że ten poziom kształtują między innymi sami uczniowie. Jeśli ktoś chce się uczyć, to posiądzie wiedzę w każdej szkole. Przekonałyśmy się, że nasz zespół szkół niczym nie odbiega od innych placówek. Mamy wspaniałych nauczycieli, którzy chętnie pomagają w poszerzaniu wiedzy, angażują się w nasz rowój, a sama szkoła ma wiele sukcesów na swoim koncie – dydaktycznych, zawodowych, artystycznych i sportowych. Nie zamieniłybyśmy jej na żadną inną i polecamy ją wszystkim absolwentom chojnowskich gimnazjów. Dodatkowo odpadają dojazdy do Legnicy, wczesne wstawanie, marznięcie na przystankach - nauka w PZS, to najrozsądniejszy wybór.

 

Asia uwielbia czytać książki fantastyczne, lubi też rysować. Ania kocha zwierzęta i chętnie się nimi opiekuje. Obie marzą o studiach na farmacji. Mają też plan awaryjny – dla Joanny alternatywą jest filologia angielska, Annę interesują kierunki ekonomiczne.

Z takim zaangażowaniem i chęcią poznawania świata dziewczęta mogą spokojnie planować swoją przyszłość.

 

Przyznane stypendia są dowodem, że nauka w chojnowskich szkołach jest na wysokim poziomie. W Polsce są setki szkół, które nie zgłaszają kandydatów do ministerialnego stypendium, bo po prostu nie ma w nich uczniów spełniających wymagane kryteria.

W PZS w Chojnowie ambitnych jest dużo i szkoła ich docenia. Doroczną nagrodę starosty za wysokie wyniki w nauce (średnia powyżej 4,9) w roku szkolnym 2010/2011 otrzymało 12 uczniów, nagrodę dyrektora 13.

- Każde wyróżnienie bardzo cieszy – dodają Asia i Ania – Mimo, że uczymy się dla siebie, to cieszy, kiedy ktoś zauważa naszą ciężką pracę. Poza tym stypendia pozwalają na poszerzanie swoich zainteresowań, opłacenie dodatkowych zajęć, zakup potrzebnych materiałów.

 

Chojnowscy gimnazjaliści często stają przed wyborem szkoły średniej niezdecydowani. Poddają się opinii innych, sugerują statystykami, które są zmienne, cudze chwaląc, nie doceniając swojego. Tymczasem, biorąc pod uwagę porównywalny z legnickimi szkołami poziom nauczania w Powiatowym Zespole Szkół, dodatkowo bliskość do placówek bez konieczności wystawania na przystankach i oszczędność czasu powtarzając za stypendystkami – wybór zdaje się oczywisty.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama