Zgorzelec zdobyty - kraulem - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZgorzelec zdobyty - kraulemBasen mamy od roku, a jak wynika z naszych informacji, już rosną nam mistrzowie stylów pływackich. Jakub Wengrzyn, Michał Janusz i Paweł Zazulczak trenują od niedawna, ale ich wyniki zadziwiają.

 

8 października w Zgorzelcu odbyły się VI Międzynarodowe Zawody Pływackie Placówek Korczakowskich. Wśród 100 zawodników – przedstawicieli Czech, Niemiec i kilku placówek z Polski - znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, która, jak się później okazało, zdominowała zawody.

Nic nie zapowiadało sukcesu. Już na początku naszych trzech młodych pływaków stanęło przed faktem startu w wyższej kategorii wiekowej. (szerokość: 375 / wysokość: 281)O zwycięstwo zatem przyszło im się zmagać ze starszymi kolegami. Wiara we własne siły w tej sytuacji nieco opadła, ale strach często staje się sprzymierzeńcem - mobilizuje i zdaje się, że u chłopców tak właśnie zadziałał stres. Pełna koncentracja, napięcie mięśni, azymut obrany na zwycięstwo i … poszli. Niewielu chyba wierzyło, że tych trzech, niepozornych chłopców z Chojnowa opanuje basenowe tory, a w konsekwencji też podium. Wśród trzymających za nich kciuki byli rodzice, którzy kibicowali z całych sił nie szczędząc okrzyków, oklasków, a później też uścisków.

Najwyższy stopień podium zajął Jakub, nieco niżej stanął Michał, brąz trafił do Pawła.

Wkrótce potem kolejni nasi pływacy odbierali medale – Edwin Kolotilov w swojej kategorii wiekowej srebro, a Paweł Kufliński brąz.

 

Na podium stanęły także chojnowskie sztafety. Drużyna chłopców - Edwin Kolotilov, Miłosz Kałas, Paweł Kufliński i Jakub Wengrzyn - zostawiła rywali w tyle i w pięknym stylu wywalczyła złoty medal.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Równie dobrze spisały się dziewczęta - Marta Sobiechowska, Anna Cieśla, Joanna Lewandowska i Kinga Mazur - też stanęły na podium i wspólnie odbierały brązowe medale.

A to jeszcze nie koniec. W konkursie „Poławiaczy Pereł" nagrody za najlepsze wyniki otrzymali Michał Janusz i Paweł Zazulczak. Uczestnicy zawodów z pewnością na długo zapamiętają nazwiska reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 4 z Chojnowa.

 

 

 

- Nieprzeciętne wyniki naszych pływaków wspaniale wróżą na przyszłość – mówi opiekun reprezentacji Ryszard Kopacki. - Edwin Kolotilov poprawił tu swój rekord, czasy pozostałych medalistów wprawiały w zdumienie nawet sędziów. Sam jestem zaskoczony tymi wynikami. Wszystkim zawodnikom gratulując sukcesów, dziękuję za godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będą przynosić nam chwałę.

 

My też dołączamy do gratulacji, podziękowań i już czekamy na kolejne doniesienia o pływackich sukcesach.

 

 

 

 

 

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
SKUP AUT DO 50 TYS ZŁ SZYBKO KONKRETNIE GOTÓWKA 5002477692014-11-26AUTO SKUP

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama