Stawiają na rozwój, innowację i nowoczesność - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyStawiają na rozwój, innowację i nowoczesnośćPPU "Narzędziowiec" Sp. z o.o. w Chojnowie, która swoją działalność rozpoczęła 12 lipca 1993 roku ma nowy Zarząd. 17 czerwca 2011 roku na Walnym Zgromadzeniu Udziałowców Spółki prowadzenie firmy przekazano młodym, kreatywnym umysłom.

Andrzej Przytarski – Prezes Zarządu i Rafał Bajer – Wiceprezes, od dawna są związani z tą spółką. Jako właściciele żarskiej firmy APP współpracowali z "Narzędziowcem" przez wiele lat, doskonale znają te branżę i specyfikę działalności chojnowskiego przedsiębiorstwa.

 

Ustępujący zarząd pozostawił spółkę w dobrej kondycji. Jej niekwestionowanym atutem jest doświadczona kadra, stali kontrahenci, wysoka jakość produktów.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Nowy zarząd widzi ogromny potencjał w ludziach, wieloletniej marce spółki, ale nie zamierza poprzestać wyłącznie na utrzymaniu dobrej pozycji zakładu – stawia na rozwój, innowację i nowoczesność.

- Na pewno nie będziemy zmniejszać zatrudnienia, wręcz przeciwnie, właśnie zatrudniliśmy 10 osób – wyjaśnia wiceprezes Rafał Bajer. - Dotychczasowa załoga, to profesjonaliści w każdym calu. Spod ich rąk wychodzą produkty najwyższej jakości i zamierzamy się od nich wiele nauczyć. Bez wątpienia jednak firmie potrzebna jest innowacja techniczna. "Stara " kadra do skarb, ale stare maszyny, stare technologie, to w obecnej dobie wsteczny bieg.

Nowoczesny park maszynowy, podniesie jakość, wzmocni konkurencyjność, zapewni zatrudnienie nowych pracowników.

- Jesteśmy na etapie końcowych rozmów z producentami maszyn CNC, co zaowocuje zakupem nowego parku maszynowego – dodaje prezes A. Przytarski. - Pierwszą maszynę – Centrum Tokarskie - może uda nam się kupić z końcem tego roku, a frezarkę CNC z początkiem nowego roku.

Budując nowy wizerunek zaczęto od stworzenia zaczątków służb marketingowych i logistycznych. Nawiązano nowe kontakty handlowe w kraju, jak i za granicą.

Naszym kapitałem są głównie pracownicy – wyjaśnia Rafał Bajer – to w nich chcemy przede wszystkim inwestować. Jednym z naszych pomysłów jest partycypacja w kosztach utrzymania klasy mechanicznej w chojnowskiej szkole zawodowej. W ramach tego zamierzamy przyjąć na praktyczną naukę zawodu ok. 10 uczni. Mamy nadzieją, że pozwoli to na pozyskanie kolejnego pokolenia wykwalifikowanej, profesjonalnej kadry pracowników.

Wybór akurat tych dwóch przedsiębiorców nie był przypadkowy. Nowy zarząd bowiem wiele wnosi do spółki: zasoby logistyczne, innowacje technologiczne, własne biznesowe kontakty, doświadczenie w branży i ambicje. Ten cenny dorobek z pewnością pomoże w dalszym rozwoju Spółki PPU „Narzędziowiec".

- Obaj pochodzimy z Żar – mówi prezes Andrzej Przytarski. - Podjęcie tej odpowiedzialnej funkcji nie było dla nas łatwe. To wiele zmienia w naszym życiu zawodowy i prywatnym, ale obaj też lubimy wyzwania, stąd decyzja na tak. Obawialiśmy się nieco reakcji ze strony załogi, ale zupełnie niesłusznie. Spotkaliśmy się z sympatią i zrozumieniem zarówno ze strony pracowników, jak i władz miasta. Burmistrz Miasta Pan Jan Serkies przyjął nas tu ciepło i już na pierwszym spotkaniu zadeklarował wsparcie i pomoc. Również otrzymaliśmy zapewnienie pomocy w ramach swoich możliwości od Starosty Legnickiego Pana Jarosława Humennego.

 

„Narzędziowiec" zajmuje się produkcją mało i średnich gabarytowych artykułów dla odbiorców z branży przemysłu ciężkiego, firm produkcyjnych i zakładów przemysłowych, a także odbiorcy detalicznego. Ideą Spółki jest tworzenie sukcesu klienta, dostarczając mu wysokiej jakości produkty, niezawodne rozwiązania oraz zaawansowane technologicznie produkty.

Ambicją nowo zarządzających jest poszerzenie bazy kontrahentów o rynki zagraniczne. To realny plan, bo jak sami twierdzą, firma może być bardzo konkurencyjna, jak tylko wprowadzi nowe technologie, odnowi hale, zmodernizuje park maszynowy.

- Plan realny i z pewnością wieloletni, ale tak właśnie pracuje się na sukces – zakończył wiceprezes Rafał Bajer.

 

 

 

Andrzej Przytarski – Prezes Zarządu PPU "Narzędziowiec Sp. z o.o. w Chojnowie (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

urodzony w 1966 roku, wykształcenie techniczne, w zawodzie 25 lat, liczne wnioski racjonalizatorskie, żonaty – ojciec dwóch córek, zainteresowania : literatura, sztuka, ekonomia, technika, hobby: wędkarstwo, turystyka wodna.

 

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

Rafał Bajer – Wiceprezes Zarządu PPU "Narzędziowiec Sp. z o.o. w Chojnowie

urodzony w 1971 roku, wykształcenie techniczne, w zawodzie 16 lat, liczne wnioski racjonalizatorskie, żonaty – ojciec dwuletniego synka, zainteresowania: technika i sport.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama