Zaangażowani partnerzy - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZaangażowani partnerzyPo wielu miesiącach szkoleń, warsztatów, spotkań roboczych, w naszym mieście zawarto formalnie partnerstwo między organizacjami pozarządowymi, jednostkami samorządowymi i przedsiębiorcami.

 

(szerokość: 370 / wysokość: 110)Realizowany od kwietnia tego roku projekt Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej pn. „Partnerstwa na rzecz rozwoju" ma na celu wypracowanie i sformuowanie strategii rozwoju miasta Chojnowa w obszarze sportu, turystyki i kultury oraz zalegalizowanie wielosektorowego partnerstwa, które m.in. realizować będzie działania ujęte w strategii.

 

- Ponad pół roku trwały prace nad sformowaniem grupy, która z przekonaniem i zaangażowaniem podejmie się realizacji wyznaczonych w strategii celów – wyjaśnia animator projektu Emilia Grześkowiak. – 10 podmiotów, które podpisało partnerską umowę nie tylko zobowiązało się do pracy przy działaniach objętych strategią, ale także do wspierania każdego z partnerów. Jak to mówią „w grupie siła" – nastawiamy się zatem na pełne powodzenie, które przełożenie będzie miało w rozwoju miasta i rożnych jego środowisk.

 

Umowę podpisał MOKSiR, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Powiatowy Ziemski Związek Sportowy, Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gmin (Miast) Partnerskich, Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Hufiec Chojnów ZHP Chorągwi Dolnośląskiej oraz drukarnia UNIFOT Andrzeja Bobika. Liderem partnerstwa jest gmina Chojnów.

- Lista partnerów jest otwarta – dodaje E. Grześkowiak – W każdej chwili dołączyć może każdy – osoba fizyczna, firmy, grupy zrzeszone, placówki oświatowe – każdy kto chciałby mieć swój udział w rozwoju Chojnowa i jego społeczności.

 (szerokość: 640 / wysokość: 480)

Prace nad dokumentem strategii są już na ukończeniu. Wypracowane cele i działania, to efekt społecznych konsultacji. Swój udział w tworzeniu strategii miały organizacje sportowe, związki, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, przedstawiciele kultury i mieszkańcy, którzy uczestniczyli w społecznych debatach. Gotowy dokument poddany zostanie jeszcze analizie przez Miejską Radę i po akceptacji, przyjęty uchwałą rady.

 (j)
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama