Liderzy Animacji Społecznej (2) - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyLiderzy Animacji Społecznej (2)Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Chojnowie

 

Proponujemy Państwu cykl artykułów pn. „Liderzy Animacji Społecznej" czyli LAS. Pod tą nazwą kryją się dziesiątki osób, które w różny sposób, na różnych płaszczyznach pracują bezinteresownie na rzecz naszej lokalnej społeczności. Niewiele osób wie, że w Chojnowie działa około 20 związków, stowarzyszeń, kół, a przy jednostkach samorządowych i placówkach oświatowych dodatkowo kluby, sekcje, itp., które niemal w każdej dziedzinie życia starają się wspierać, rozwijać i animować naszych mieszkańców. Chcemy przez ten cykl przybliżyć działalność, sukcesy, zamierzenia tych organizacji i dać jednocześnie możliwość zainteresowanym poznania i kontaktu z wybraną jednostką.

 

***

 

Ta organizacja pozarządowa jest chyba najliczniejszą w naszym mieście. Liczba członków oscyluje w granicach 200, a gdyby dodać do tego sympatyków i osoby wspierające, cyfra byłaby z pewnością znacznie większa.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 192)

 

- Związek, jak jego nazwa wskazuje, zrzesza emerytów, rencistów i inwalidów – mówi prezes Maria Steć. – Naszym głównym celem jest poprawa warunków socjalno- bytowych naszych członków oraz uczestniczenie w życiu społecznym poprzez współdziałanie z organami władzy i administracji publicznej, samorządowej ze związkami zawodowymi oraz innymi organizacjami.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 248)

 

Staramy się organizować życie kulturalne i artystyczne nie tylko naszym członkom. Mamy swoje, zamknięte uroczystości jak Dzień Seniora, Dzień Kobiet, Dzień Babci i Dziadka, ale na organizowane przez nas spotkania opłatkowe czy wielkanocne zapraszamy wszystkich mieszkańców. Podobnie jak w przypadku krajoznawczych wycieczek.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 221)

 

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Chojnowie funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Jego działanie oparte jest przede wszystkim na pracy społecznej, ogółu jego członków. Wspomagany jest nie rzadko przez osoby spoza organizacji, które chętnie włączają się w przygotowania uroczystości, imprez, spotkań.

 

- Przynajmniej raz w roku wyjeżdżamy na turnus rehabilitacyjny. To dla nas bardzo ważna forma regeneracji. Edukacyjnie organizujemy wycieczki w kraju i za granicą. W celach integracyjnych spotykamy się na plenerowych biesiadach. W ciągu roku naprawdę wiele się u nas dzieje. Staramy się pozyskiwać fundusze z różnych źródeł i „tak krajamy jak nam materii staje".

 

(szerokość: 375 / wysokość: 190)

 

Dla związku skupiającego w zdecydowanej większości osoby nie pracujące, biura podróży mają bardzo atrakcyjne, poza sezonowe oferty wycieczek i wczasów, z których skorzystać mogą także niezrzeszeni. Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Włochy w miesiącach wiosennych i jesiennych są równie klimatyczne jak latem. Warto może zainteresować się propozycjami jakie otrzymuje chojnowski ZERiI. Niezależnie od takiej formy kontaktów Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych, którzy przeszli na emeryturę, rentę i chcą uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta.

Zarząd Związku przyjmuje na pl. Zamkowym 1A, środy- czwartki, w godz.  10.00- 13.00.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama