Nie tylko tradycja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNie tylko tradycja(szerokość: 375 / wysokość: 499)

 

To już ostatnie opłatkowe spotkania w tym roku.

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów połączył je z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Członkowie związku spędzili ten czas we własnym gronie najpierw dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne, potem winszując sobie pociech z wnucząt, a wszystkie te okoliczności uczcili taneczną zabawą. Ruch, to wspaniałe lekarstwo na wiele schorzeń, radość i optymizm, to dodatkowe panaceum na witalność, nikt zatem nie ma wątpliwości, że ta grupa należy do aktywnej części naszej lokalnej społeczności. Dowodzi tego nie tylko taneczna zabawa organizowana raz czy dwa razy w roku, ale wiele innych inicjatyw realizowanych każdego roku od wielu już lat.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

*** 

(szerokość: 375 / wysokość: 499)Wspólne spotkanie opłatkowe kombatantów i Sybiraków rozpoczęło się wspólną modlitwą i życzeniami. Ks. Marek Osmulski, burmistrz Jan Serkies, wójt gminy Mieczysław Kasprzak w imieniu chojnowskich parafii i władz samorządowych życzyli uczestnikom zdrowia i kolejnych świątecznych biesiad w gronie bliskich. (szerokość: 375 / wysokość: 499)

Opłatek, którym się dzielono, dla tej społeczności ma wyjątkowy wymiar. Jest nie tylko religijną symboliką pojednania i przebaczenia, ale także szczególnym wyrazem przyjaźni, wspólnoty i nadziei kojarzonym z ciężkimi latami wojny. W takich chwilach przychodzi nostalgia, powraca wspomnienie o towarzyszach broni i bliskich, którzy nie doczekali.

 

Mówił o tym prezes ZKRPiBWP Jan Borysionek, ze wzruszeniem w głosie wracając do tragicznej przeszłości, w której jednak dzień Wigilii był szanowany przez wszystkie strony zbrojnego konfliktu.  

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Spotkania świąteczne dla każdej grupy społecznej są pretekstem do wyjścia z domu, możliwością rozmów w serdecznym gronie o bliskich sprawach, impulsem do aktywności i poczucia wspólnoty. Jak ważne są to aspekty życia dla każdego z nas, tłumaczyć z pewnością nie trzeba.

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama