Rockowe harce na gitarce - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRockowe harce na gitarce(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Minusowe temperatury nie odstraszyły chojnowskich melomanów. Gdy impreza zapowiada się ciekawie, a jej tytuł intryguje, frekwencja murowana. „Harce na gitarce – Robert Rajkowski i Przyjaciele" - tak informowały afisze o wydarzeniu muzycznym w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowanym na 3 lutego. Dodatkowy atut – bluesrockowe klimaty, wystarczył by ściągnąć do kameralnej Sali Edukacyjnej MBP spore grono fanów tego gatunku.

 

 

 

Anonsowany projekt muzyczny, to stosunkowo świeża sprawa. Robert Rajkowski i Przyjaciele istnieje od niespełna trzech miesięcy. Skład zespołu do tej pory jest płynny i ustala się w miarę czasowej dyspozycji muzyków, którzy pochodzą z różnych stron Dolnego Śląska. (szerokość: 375 / wysokość: 499)Bardzo miłym chojnowskim akcentem jest obecność w składzie Dariusza Matysa - mieszkańcom naszego miasta znanego bardziej jako fotografik. Dla wielu zatem jego riffy gitarowe i popisy wokalne były zaskoczeniem. Notabene od Darka wszystko się zaczęło. Dokładnie rok temu, w tym samym miejscu, chojnowianin ubarwił swój wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej, koncertem poezji śpiewanej. Jego występ miał zaskakujący epilog – dołączył do niego legniczanin Robert Rajkowski. I tak zaczęło się wspólne granie i śpiewanie kilku przyjaciół z Chojnowa, Legnicy, Złotoryi i Wrocławia.

„Harce na gitarce..." wypełniły biblioteczne mury bluesrockowymi i hardrockowymi brzmieniami. W tej instytucji rzadko usłyszeć można tego typu odgłosy i to w takich decybelach. Chojnowska placówka jest jednak wyjątkowa w tej kwestii i otwarta na tego typu inicjatywy od dawna.

Obok światowych standardów, publiczność wysłuchała także nowych aranżacji polskich przebojów, m.in. z repertuaru grupy Dżem. Koncert dopełniały solowe występy Roberta.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)I takie to były 120. minutowe harce na gitarce. Nie obyło się bez bisów i gratulacji – dla wykonawców i organizatorów.

Czekamy teraz na oficjalną nazwę zespołu, własny repertuar i kolejny koncert w Chojnowie.

Robert Rajkowski – gitara prowadząca, Dawid Dzikuć – gitara basowa, Mirosław Kwiatkowski – gitara rytmiczna, Dariusz Matys – wokal, gitara akustyczna, Paweł Strzemiński – perkusja, Paweł Żuczkowski – wokal, a oprawę akustyczną przygotował Mirosław Popiacki.

 

 pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama