Udane Targi - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyUdane TargiPierwsze Targi Motoryzacyjne, jakie 20 marca zorganizował Powiatowy Zespół Szkół okazały się niezwykle udaną imprezą.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Założeniem była promocja placówki i za sprawą turnieju wiedzy o ruchu drogowym, poprawa bezpieczeństwa na drodze. Oba te cele z pewnością udało się zrealizować.

Tego dnia teren wokół szkoły przy Wojska Polskiego wypełniały niecodzienne eksponaty motoryzacyjne i tłumy mieszkańców. Od wczesnych godzin porannych wokół placówki wiele się działo. Kilka samochodów zaprezentował tu Klub Oldtimer Chojnów. Chojnowska straż pożarna udostępniła wozy bojowe, a firma PHU Jan Wengrzyn zaprezentowała ciężarowych „misterów". Były też quady i motocykle. Wszystkiego można było dotknąć, zasiąść za kierownicą, pstryknąć pamiątkowe zdjęcia, dopytać o interesujące szczegóły. Niewątpliwą atrakcją był praktyczny pokaz zastosowania sprzętu ratowniczego podczas widowiskowej akcji straży pożarnej.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Imprezie w plenerze towarzyszyło kilka w salach szkoły.

Główną z nich był trzyetapowy Turniej Wiedzy i Umiejętności w Ruchu Drogowym dla gimnazjalistów klas III. W turnieju wzięło udział 9 trzyosobowych zespołów z Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum z Zagroda i Gimnazjum z Miłkowic. Zadania testowe oraz dwie konkurencje sprawnościowe – rowerowy tor przeszkód i zasady pomocy przedmedycznej, były składowymi oceny kwalifikacyjnej. W turnieju najlepiej wypadła drużyna (szerokość: 375 / wysokość: 281)Gimnazjum Nr 1 w składzie: Honorata Zachary, Alicja Nowak i Patryk Szuszkiewicz.

W szkolnej świetlicy zainstalowano wystawę związaną z samochodami i pojazdami różnego typu. Swoją kolekcję motoryzacyjnych modeli wystawił także Harcerski Klub Modelarski „Arsenał". Tematyczną wystawę przygotował też ksiądz Dominik Słowiński, który od lat pasjonuje się autobusami komunikacji miejskiej i w swoich zbiorach ma ponad 1000 fotografii różnych modeli z różnego okresu.

I jeszcze jedna ciekawa wystawa - prace plastyczne dzieci z Przedszkola Nr 1, Ochronki Sióstr Służebniczek i Przedszkola Nr 3 dotyczące naturalnie motoryzacji.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Nikt z organizatorów nie liczył chyba na tak duże zainteresowanie Targami. Przez kilka godzin teren szkoły przy Wojska Polskiego odwiedziły setki (a może nawet tysiące) zainteresowanych. Głównie dzieci i młodzież, ale jeśli organizatorzy zdecydują się na drugą edycję (a że się zdecydują to już wiemy) i przeniosą ją na godziny popołudniowe lub na dzień świąteczny z pewnością wielu mieszkańców chętnie stanie się jej uczestnikiem.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu Targów Starostwu Powiatowemu w Legnicy, Urzędowi Miejskiemu w Chojnowie, PHU Jan Wengrzyn

SIMP-Ekspert, WORD Legnica, Auta-Ruta, Quad-Cross Chojnów, Oldtimer Chojnów

Straży Pożarnej i Policji Chojnów.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama