Sławią Chojnów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySławią Chojnów 

Ola wyróżniona(szerokość: 375 / wysokość: 500)

 

28 kwietnia br. w legnickim Teatrze Dramatycznym odbył się 57. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Uczestnicy OKRu, głównie młodzież licealna z powiatu legnickiego, prezentowali się w różnych kategoriach -recytacji, wywiedzione ze słowa, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. Najwięcej uczestników startowało w kategorii recytacja i poezja śpiewana. Naszą placówkę reprezentowała Aleksandra Bałaj, która deklamowała wiersz E. Stachury – „Kropka nad ypsylonem" i fragment „Wojny domowej". Rywalizacja wśród recytatorów była ogromna. Konkurencję wygrał reprezentant Legnicy, a Ola ostatecznie otrzymała wyróżnienie.

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Pchełki na Forum

 

W tegorocznej, dwunastej edycji „Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych" nasze miasto reprezentowały trzy grupy teatralne, działające przy MOKSiR. W przeglądzie wzięło udział ogółem 35 grup teatralnych z Dolnego Śląska oraz Czech. Chojnowskie „Małe Pchełki" zaprezentowały "Kopciuszka" w wersji rock&rollowej, „Pchełki" pokazały  "Łąkowe stwory...", a najstarsza grupa – „Antrakt" - "Piaskownicę", adaptację utworu Walczaka o tym samym tytule.

Miło nam poinformować, iż grupa „Pchełki" wróciła do grodu nad Skorą z nagrodą! Gratulujemy członkom formacji i opiekunce Elwirze Kądziołce.

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Zapisani w Księdze Guinnessa

1 maja zespół gitarowy z Gimnazjum nr 1 kolejny już raz wziął udział w corocznej próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku. Nasz muzyczny team był wśród 7274 gitarzystów i wspólnie z nimi przyczynił się do ustanowienia nowego rekordu. Poprzedni wynik został pobity aż o 928 osób!

 

 

 

Karambol znów nagrodzony(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

2 maja w Brzegu odbyło się I Taneczne Otwarte Grand Prix Polski o Puchar Księstwa Brzeskiego KOTWICE 2012. Na tej ogólnopolskiej imprezie miasto Chojnów reprezentowała miniformacja zespołu tanecznego KARAMBOL działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Jury w składzie: Natalia „Ruda" Madejczyk, Anna Beker oraz Witold Jurewicz przyznało II miejsce naszemu zespołowi w kat. mini – formacje SHOW DANCE.

 

 

 

Duży sukces małej Dominiki

Dominika Tenior z SP nr 4 zajęła trzecie miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim pt. "Maluchy lubią wiersze" dla klas pierwszych, który został zorganizowany przez MCK w Legnicy. Uczennica deklamowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. "Dziura w moście". Do konkursu została przygotowana przez wychowawczynię p. Alicja Gac. W przesłuchaniach udział brały 22 osoby.

 

PZS zatryumfował

Uczniowie szkół średnich z województwa dolnośląskiego i opolskiego już po raz 36 uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W ubiegłym roku w październiku odbyły się eliminacje szkolne OWiUR, w których udział wzięło prawie 1700 uczniów z 36 szkół średnich, w tym prawie 800 z 18 szkół województwa dolnośląskiego. Laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w eliminacjach okręgowych, które odbyły się 20 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie również miał tam swoich reprezentantów. Uczniowie Technikum Ekonomicznego Natanael Kopański oraz Norbert Płociński startowali w bloku agrobiznes. Swojego przedstawiciela mieliśmy również w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe – w tej kategorii PZS reprezentował Sławomir Pogoński, uczeń klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

Etap okręgowy Olimpiady OWiUR okazał się dla naszych uczniów szczęśliwy. W bloku agrobiznes Norbert Płociński zajął I miejsce natomiast Natanael Kopański uplasował się na IV miejscu. Również w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe Sławomir Pogoński odniósł sukces-zajął IV miejsce.

 

 zebrała eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama