Ogień, woda, sprawność i doświadczenie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOgień, woda, sprawność i doświadczenie 

Chojnów na kilka godzin stał się areną dla odważnych, muskularnych, szybkich i sprawnych.

25 kwietnia, na stadion chojnowianki zjechało 21 jednostek straży pożarnej z całego województwa. Takiego zespołu pożarniczo-gaśniczego Chojnów jeszcze chyba nie gościł. Na szczęście mundurowi nie występowali tym razem w roli ratujących życie i mienie – byli uczestnikami IX Mistrzostw w Sporcie Pożarniczym Dolnego Śląska. (red)

 

Tradycyjnie walkę o punkty i końcowe miejsca poprzedziło złożenie meldunku i odegranie hymnu państwowego.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Mistrzostwa miały swoją dramaturgię wynikającą nie tylko ze sportowych zmagań. Pogoda bowiem sprawiła, że impreza „wisiała na włosku". W noc poprzedzającą mistrzostwa w Chojnowie spadło około 70 milimetrów wody na metr kwadratowy. Organizator – Komenda Miejska PSP w Legnicy, zmobilizował wszystkie siły, aby uporać się ze skutkami ulewy i przygotować stadion na mistrzostwa. I udało się, bowiem po dokonaniu oceny obiektu, sędzia główny mistrzostw bryg. Dariusz Buła zdecydował – mistrzostwa mogą być rozegrane.

Tradycyjnie walka strażaków w sportach typowo pożarniczych była widowiskowa i pełna emocji. Zawodnicy zmagali się z własną słabością i rywalizowali z kolegami o każdą sekundę, o każdy punkt. O ich ogromnym zaangażowaniu, ambicji świadczyła wyrównana, prowadzona do końca walka. Nie brakowało też emocji, czego wyrazem było i to, że do komisji zgłaszano zastrzeżenia i uwagi dotyczące prawidłowości ferowanych ocen. Te wątpliwości trzeba było dokładnie zbadać i rozstrzygać. Tym bardziej więc cieszyły zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Szczególne powody do satysfakcji miała reprezentacja wrocławskiej Komendy Miejskiej PSP, którą dowodził st. kpt. Ryszard Ziajor. Wrocławianie po raz kolejny bowiem potwierdzili swoją wysoką formę. Dwa lata temu zespół wrocławskiej komendy miejskiej czasem 30. 40 sek. ustanowił rekord Dolnego Śląska w ćwiczeniu bojowym. Teraz także osiągnęli znakomity czas 30.47 sek. dzięki czemu zdobyli pierwsze miejsce w tej konkurencji , a po podsumowaniu wszystkich wyników, również w klasyfikacji drużynowej. Ale z bardzo dobrej strony pokazały się także drużyny  KP PSP Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Kłodzka i Trzebnicy, które uzyskiwały znakomite czasy w poszczególnych konkurencjach.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Tegoroczne mistrzostwa, podobnie jak wszystkie poprzednie, wymagały ogromnego wysiłku organizacyjnego. Jak podkreślił zastępca komendanta wojewódzkiego st.bryg Andrzej Abulewicz, na wysokości zadania stanęli gospodarze, którzy m.in. zadbali o właściwe przygotowanie zawodów i o zaplecze logistyczne. Słowa uznania należą się także pracownikom KW PSP we Wrocławiu. Przy bezpośredniej obsłudze zawodów, jeżeli chodzi o sędziów, sekretariat mistrzostw, łączność itd. uczestniczyło bowiem 27 pracowników wrocławskiej komendy.

Podczas uroczystej zbiórki końcowej st. bryg. Andrzej Abulewicz w towarzystwie burmistrza Chojnowa Jana Serkiesa, wręczył zwycięzcom puchary i nagrody.

 Lech Lewandowski (www.kwpsp.wroc.pl)
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama