Przygoda braci z muzyczną książką - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPrzygoda braci z muzyczną książką25 maja w warszawskim klubie ,,Kocioł", odbędzie się oficjalna premiera książki pt. ,,Gdzie oni są?" Na jej treść składają się muzyczne wspomnienia, dotyczące głównie lat 80- tych, przeróżnych osób z palestry krajowych artystów, muzyków czy dziennikarzy. Wśród wielu znakomitości znalazły się wspomnienia dwóch chojnowian. (szerokość: 375 / wysokość: 375)

Bracia Piotr i Bogdan Misikiewicz, redaktorzy „Gazety Chojnowskiej", od lat związani są z różnymi gatunkami muzycznymi, muzyka towarzyszy im od zawsze, muzyce podporządkowują znaczną część swojego życia.

Tytuł książki nawiązuje do zespołu Republika i pierwszych słów przeboju pt. ,,Biała flaga". Treść wspomnień chojnowian, dotyczy właśnie wpływu twórczości Grzegorza Ciechowskiego na ich codzienne życie.

Jak to się jednak stało, że przygoda z tą książką doszła do skutku?

Opowiada Piotrek:

,,Gdy w 2009 roku mój zespół Reputacja powoli kończył pracę nad studyjną płytą ,,Reprodukcje" wciąż odczuwałem pewien niedosyt. Dotyczył on głównie braku kompozycji Grzegorza Ciechowskiego pt. ,,Witamina X". To stary numer Republiki z 1981r. Miał on jednak w końcu znaleźć się na ostatniej płycie republikanów. Nagła śmierć Grzegorza te plany zniweczyła. Posiadałem jednak tekst tego utworu. Wiedziałem, że fani mają wersję koncertową ,,Witaminy". Posiadałem już wtedy płyty zespołu Inni. Na jednej z nich znajdowała się m.in. ,,Pornografia". To utwór Republiki też pochodzący z 1981r. Liderem zespołu Inni jest wokalista i poeta - Artur Szuba.

(szerokość: 375 / wysokość: 250)Wiedziony instynktem przedzwoniłem do niego. Osoba wówczas mi kompletnie obca, jeszcze tego samego dnia drogą elektroniczną, przekazała mi historyczną ,,Witaminę X". Utwór został nagrany i umieszczony na naszej płycie. Od tamtej pory zacząłem utrzymywać z Arturem kontakt. O fakcie powstania książki wiedziałem od samego początku, czyli od 2002r. A to za sprawa miesięcznika ,,Teraz Rock". Do głowy by mi nie przyszło żeby nawet spróbować wziąć udział w tym projekcie. Sytuacja jednak uległa zmianie gdy w ubiegłym roku Jurek Owsiak ogłosił, że na ,,Przystanku Woodstock" będzie miał miejsce koncert pod nazwą ,,Projekt REPUBLIKA".

Polscy artyści mieli wykonać utwory Grzegorza Ciechowskiego. Nagły przypływ twórczej weny sprawił, że w ciągu godziny stworzyłem tekst do książki. W redakcji ,,Gazety Chojnowskiej" został on starannie oszlifowany i wysłany. Po ,,Przystanku Woodstock" przyszła informacja od współautora czyli Artura Szuby o zakwalifikowaniu materiału do książki. 28 kwietnia tego roku w toruńskim klubie ,,Od Nowa" podczas ogólnopolskiego zlotu fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, miała miejsce prapremiera tego wydawnictwa. Wraz z bratem byliśmy tam obecni.(szerokość: 375 / wysokość: 250)

,,Dzień Białej Flagi"(DBF) w Toruniu dla mnie nabrał historycznego sznytu. Nie dość, że poznałem pierwszego menadżera Republiki p. Andrzeja Ludewa, to w dodatku zupełnie spontaniczne wykonałem wraz z zespołem „Latające talerze" utwór Telefony". Warto spełniać swoje marzenia. Zachęcam do lektury, to swoista lekcja historii Polski lat 80- tych. Z chojnowskim akcentem.

 

Zainteresowanych odsyłamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, gdzie pozycja została już jakiś czas temu zamówiona. Można ją także nabyć w Internecie: serpet.pl; megatunes.pl lub pod adresem art.szuba@gmail.com.

 opr.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
CMi1RRbV4Od52014-02-122ZCA3DDq
Yo5Xul6sHg2013-09-181wIp8Fsq1
evoizAAcU2013-09-131UIUMlkUhk2
wivzJWxBW22013-09-12mQqY7VUCqjY

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama