Koncert z przesłaniem - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKoncert z przesłaniemTaniec, śpiew, akrobatyka. Humor, refleksja i zrozumienie. Wiele emocji wypełniało tegoroczny koncert charytatywny zorganizowany przez Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski. 10 maja sala widowiskowa MOKSiR wypełniła się życzliwą, czułą na problemy innych publicznością, która oklaskiwała tego dnia równie życzliwych artystów.

 

„Pomoc Niesie Uśmiech" głosiło hasło imprezy.(szerokość: 375 / wysokość: 281) I rzeczywiście - wsparcie, zainteresowanie, zrozumienie wywołało uśmiech na twarzach darujących i obdaro-wanych. Zebrane tego dnia cegiełki przyniosły stowarzyszeniu 1100 zł. Pieniądze te już od dawna mają swoje przeznaczenie – wspomogą rehabilitację dzieci. Na zebraną sumę złożyła się hojność mieszkańców Chojnowa, praca organizatorów i współorganizatorów oraz zaangażowanie artystów. Tego dnia na scenie wiele się działo.

Widzów przywitał goszczący w naszym mieście po raz pierwszy zespół akrobatyczny ze Świerzawy skupiający najmłodszych adeptów sztuki akrobatycznej. Swój solowy wokalny występ miała Teresa Wróblewska jedna z podopiecznych

Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chojnowa pokazali natomiast niezwykle ekspresyjny taneczny show.

Kinga Wróbel, Danuta Leonhardt oraz Małgorzata Szklarz także wsparły część artystyczną dzieląc się tym co mają – talentem wokalnym, a utytułowany Karambol zatańczył jeden ze swoich nagrodzonych układów. Salwy śmiechu wywoływały na sali dwa rodzime kabarety – „Byle Do Przodu" działający przy MOKSiR oraz „Na Czworaka" z Powiatowego Zespołu Szkół.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Koncert Charytatywny niósł ze sobą radość, wrażliwość i nadzieję. Przyniósł też konkretną pomoc. Wszystko i wszyscy zatem spisali się na piątkę. 

Podziękowania

W imieniu SSPDiMST pragniemy serdecznie podziękować panu burmistrzowi Janowi Serkiesowi za pomoc i okazywane wsparcie. Dziękujemy także Fundacji „Rosa" za wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy również Warsztatom Terapii Zajęciowej za wszelką pomoc. Dziękujemy Panu Maciejowi Cieśli za życzliwość i wsparcie. Dziękujemy Pani Bonie Szaban oraz Młodzieżowej Radzie za pomoc w organizacji koncertu.

W szczególny sposób chcielibyśmy podziękować zespołom muzycznym, akrobatycznym, solistom i chojnowskim kabaretom. Serdeczne podziękowania dla Zespołu Akrobatyczno-Artystycznego ze  Świerzawy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach i pani Teresie Wróblewskiej, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Kindze Wróbel (wokalistce ze Złotoryi), zespołowi tanecznemu KARAMBOL ,Kabaretowi „Byle do przodu"

Danucie Leonhard, Kabaretowi „Na czworaka", Małgorzacie Szklarz.

Dziękujemy naszym terapeutom: pani Magdalenie Korenik, pani Dorocie Klimas, panu Łukaszowi Ptakowi za ich pracę z naszymi dziećmi.

Dziękujemy panu Stanisławowi Horodeckiemu za użyczenie sali kinowej i kawiarni. Dziękujemy pani Mirce Spes i pani Barbarze Landzberg za pomoc i okazaną życzliwość. Dziękujemy rodzicom zrzeszonym w Stowarzyszeniu za pomoc i zaangażowanie w pracy na rzecz Stowarzyszenia.

Gorąco chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przekazali jeden procent swojego podatku na rzecz  Stowarzyszenia. Zebrane z tego tytułu środki będą wykorzystane na cele rehabilitacyjne naszych dzieci.

 

 *** 

 Można mieć dłonie sprawnie jak u chirurga i do nikogo ich nie wyciągać.

Można do każdego wyciągać dłoń nie umiejąc szklanki wody utrzymać nią.

 

 *** 

  Można dostrzegać i cieszyć się tym co jest piękne mając za ciemną zasłoną oczy zamknięte.

Można mieć wzrok dobry jak sokół i nie widzieć niczego wokół.

 *** 

Można być pięknym i przed ludźmi uciekać,

 można też twarz mieć skrzywioną lecz wciąż do innych się uśmiechać.

 ***

Można nie widzieć nie chodzić nie mówić, a być sprawniejszym od tak zwanych zdrowych ludzi.

 

*** 

  Co to znaczy być niepełnosprawnym?

Można mieć ciało kalekie, a być pełnosprawnym człowiekiem.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
asUqyv0D2016-07-27zpn7iOICT

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama