Chojnowscy modelarze nadal w czołówce - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowscy modelarze nadal w czołówceMaj i czerwiec dla modelarzy są miesiącami, w których dosłownie co tydzień, odbywa się gdzieś w Polsce konkurs modelarski i naprawdę trudno jest wybrać, na który mamy pojechać, pokazując swoje prace i reprezentując nasz gród.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Z powodu ograniczonych zasobów finansowych musimy wybierać najlepsze i najbliższe konkursy.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Największym prestiżem cieszą się te we Wschowie, która od kilkunastu już lat na początku maja gości modelarzy z całej Polski. Są Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas „C" NAVIGA, gdzie najlepsi modelarze pokazują bardzo piękne modele statków i okrętów wykonanych nie tylko z kartonu i otrzymują nominacje do występów na mistrzostwa świata i Europy oraz Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych, gdzie rywalizują modele wykonane z kartonu i plastiku.

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Zdobywając dziewięć medali drużynowo zajęliśmy tam czwarte miejsce. Następnym naszym wyjazdem był Wrocław, gdzie odbywa się najstarszy w Polsce, bo już XXXII Konkurs (szerokość: 640 / wysokość: 480)Plastikowych Modeli Redukcyjnych „ŚWIATOWID".

 

Jednym z największych sukcesów było zdobycie statuetki „Światowida" przez naszego najmłodszego modelarza Mateusza Krauzowicza, który mając sześć lat od blisko roku uczęszcza do naszej modelarni i pod okiem instruktora Stanisława Sucheckiego skleja modele z plastiku. Mateusz wystawił model samolotu Su-22 i czołg Vickers.

 

 

W ramach konkursu odbyły się też zawody strzeleckie dla wszystkich uczestników, najlepszym naszym reprezentantem okazał się Antoni Skalski, zajmując drugie miejsce. Początek czerwca to istny maraton, co tydzień wyjazd. Zaczynamy od Wrocławskich Spotkań Modelarzy Kartonowych, na których spotykają się modelarze wykonujący modele tylko z kartonu, w następny weekend jedziemy do Wołowa na Dolnośląską Wystawę-Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych, a tydzień później na Dolnośląski Konkurs Modelarski do Bogatyni. Na tych imprezach zdobyliśmy w sumie indywidualnie kilkanaście medali, drużynowo drugie i trzecie miejsce, ponadto puchary zdobyli Grzegorz Kłos za model żaglowca ORP „Iskra", Stanisław Suchecki za model ORP „Kaszub", Łukasz Kuniej za model czołgu „Cromwell", a nasz najmłodszy modelarz Mateusz Krauzowicz otrzymał puchar dla najmłodszego uczestnika konkursu. Teraz okres wakacyjny, czas na sklejenie nowych modeli i naprawę uszkodzonych podczas transportu, bo następne wyjazdy zaczynają się już we wrześniu. Swoje występy zakończyli też modelarze-radiowcy tzn. modelarze startujący w zawodach z modelami zdalnie sterowanymi. Od kilku lat przy naszej modelarni istnieje taka sekcja, prowadzą ją Wojciech Huk i Janusz Mikicionek. Startując przede wszystkim w zawodach Pucharu Polski żaglówek sterowanych radiem, zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce. Jest to cykl zawodów odbywających się przez cały rok startowy na różnych akwenach wodnych w całej Polsce i o miejscu końcowym decyduje suma zdobytych punktów na wszystkich zawodach. Kolega Wojciech, występując na Mistrzostwach Polski w Rogoźniku, otrzymał nagrodę specjalną za występ z modelem holownika zdalnie sterowanego.

 (szerokość: 640 / wysokość: 426)

Modelarze pragną w tym miejscu podziękować władzom naszego miasta, a w szczególności panu burmistrzowi Janowi Serkiesowi i dyrektorowi MOKSiR Stanisławowi Horodeckiemu za pomoc w umożliwieniu zorganizowania wyjazdów na wspomniane konkursy.

 AS
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama