Trzymamy kciuki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTrzymamy kciukiPasja z definicji, to hobby, które sprawia nam wielką przyjemność i mobilizuje nas do działania, poszerzania horyzontów. Pasja, to także fragmenty Ewangelii opowiadające o męce Pańskiej

Pasja 19.letniej chojnowianki Gabrieli Zenki, łączy obie te definicje tworząc głębsze znaczenie tego, dla wielu, banalnego słowa. Taniec, który do niedawna był radością, odskocznią i codziennością dla Gabrysi, dziś jest dla niej (jak pisze na swoim blogu) …to piękno duszy.. to piękno wywodzące się z pojednania ciała człowieka jego ruchu z muzyką, której w całości się oddaje... to wolność, miłość i podziękowanie..

Chora na stwardnienie rozsiane dziewiętnastolatka wraz z paraliżującą diagnozą doświadczyła emocji, których zapewne w innych okolicznościach by nie odkryła.

Rozpoznanie, zmagania z chorobą, świadomość pogłębiających się dolegliwości wyzwoliły w niej niezwykłą chęć stawiania sobie nowych wyzwań, samorealizacji i udowadniania, głównie sobie, że można …

3 czerwca, w tajemnicy przed bliskimi, stanęła przed komisją w precastingu do drugiej edycji „Tylko Taniec. Got to dance".

(szerokość: 640 / wysokość: 470)

 

Ten etap przeszła bez większych problemów kwalifikując się do castingu w Warszawie. W stolicy zobaczyła świat showbiznesu od kuchni, zetknęła się z profesjonalistami, znalazła się wśród setek uzdolnionych tancerzy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 470)

 

Na scenie dała z siebie wszystko. Czuła się spełniona i szczęśliwa. Jak zawsze niosły ją emocje i to co w duszy gra. Doceniono jej spontaniczny występ, ale o dalszych kwalifikacjach zadecydują sędziowskie konsultacje.

Na wieści z Warszawy czeka Gabrysia, jej bliscy, znajomi i my, trzymając mocno zaciśnięte kciuki.

 

(fot. z blogu Gabrysi)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
67gw1Ofp5pcc2016-07-27nC8G6zQ3r

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama