Wciąż aktywni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWciąż aktywniPonad 100 uczestników z terenu byłego województwa legnickiego, (szerokość: 640 / wysokość: 960)wzięło udział w 29 Zjeździe Emerytów i Rencistów ZNP.

 

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia" - ta maksyma Guy de Maupassanta, od szeregu lat towarzyszy członkom ZNP - najstarszego i największego związku pracowników oświaty. Aktywność tego środowiska nie ustaje wraz z zakończeniem kariery zawodowej. Przy Oddziałach ZNP, prężnie działają sekcje emerytów i rencistów, które każdego roku, od wielu lat, spotykają się na wspólnym zjeździe.

Nasze miasto już po raz trzeci był gospodarzem takiego spotkania. 6 października w pięknych salach Domu Schrama Chojnów podejmował gości z Miłkowic, Legnicy, Głogowa, Prochowic, Jawora, Lubina i Złotoryi.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 

Termin „zjazd" budzi różne skojarzenia. Dla tych ludzi jednak, to poważnie brzmiące słowo.

To nic innego jak przyjacielskie spotkanie osób powiązanych zawodowo, z ogromną pasją i (szerokość: 640 / wysokość: 427)chęcią działania. To właśnie na zjazdach emerytowani nauczyciele spotykają dawnych znajomych, dzielą się z innymi doświadczeniami, chwalą osiągnięciami, opowiadają o działalności – nie tylko związkowej, ale też artystycznej. Gros członków bowiem, po przejściu na emeryturę poświęca się swoim innym pasjom, na które wcześniej nie było czasu. Zjazdy są zatem także okazją do prezentacji artystycznych dokonań.

Spotkanie zainaugurowano już o godz. 10, uroczystym śniadaniem. (szerokość: 640 / wysokość: 427)

Wkrótce potem rozpoczęła się część oficjalna – przywitanie i prezentacja gości czyli władz związkowych, samorządowych i delegacji. Przy tej okazji dziękowano sobie wzajem za współpracę i wsparcie, składano życzenia. W sali bankietowej Domu Schrama przygotowano wystawę obrazującą wieloletnią działalność chojnowskiej sekcji emerytów i rencistów ZNP, wyłożono bogate w treści i ilustracje kroniki, prezentowano rękodzielnictwo członków.

Organizatorzy zadbali także o oprawę artystyczną. Na scenie zaprezentował się jeden z zespołów muzyki dawnej – uczestnik odbywającej się właśnie „Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną", były też żywiołowe tańce w wykonaniu grup Brooklynu oraz występ chóru Skoranta.

Goście, zwiedzili nasze Centrum Edukacji i Muzeum Regionalne, spacerowali po wyremontowanym centrum miasta. Popołudnie wypełniło wspólne biesiadowanie.

 (szerokość: 640 / wysokość: 427)

O wartości każdej organizacji decydują ludzi, którzy w niej działają. Obserwując funkcjonowanie chojnowskiej sekcji, nie mamy wątpliwości, że napędzają ją niezwykłe osobowości. Okazuje się, że emeryci i renciści, to nie seniorzy w ciepłych pantoflach, jak często definiują ich młodsi. Coraz częściej, to środowisko udowadnia, że ani wiek, ani dolegliwości zdrowotne nie są przeszkodą dla tych, którzy pragną BYĆ – dla siebie i innych.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama