Młodzi- przedsiębiorc(z)y - XANTOS Paweł Kurczak - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMłodzi- przedsiębiorc(z)y - XANTOS Paweł KurczakDziś młodym ludziom nie jest łatwo spełniać się zawodowo. Skończone studia, nawet kilka fakultetów, niestety nie dają gwarancji zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. W takiej sytuacji wielu z nich podejmuje ryzykowną decyzję o przejęciu spraw w swoje ręce i założeniu własnej działalności gospodarczej. O takich ludziach, mieszkańcach Chojnowa, chcemy pisać. Cykl artykułów prezentuje młodych „przedsiębiorczych-przedsiębiorców", którzy udowadniają, że chcieć to móc.(szerokość: 640 / wysokość: 480)

                  W sieci

XANTOS Internet Services Paweł Kurczak

Emilia Grześkowiak - Czym zajmuje się firma Xantos?

Paweł Kurczak - Firma XANTOS rozpoczęła swoją działalność 11 października 2005 roku. Zajmujemy się przede wszystkim świadczeniem usług telekomunikacyjnych (dostęp do Internetu) oraz projektowaniem i wykonawstwem sieci LAN/WAN i monitoringu cctv/ip. Nasza siedziba znajduje się przy ul. Kolejowej 3 (w byłym hotelu LECH) w Chojnowie. Obecnie zatrudniamy 2 pracowników.

E.G. - Jak rozwijała się przez ten okres?

 

P.K. - Biorąc pod uwagę, że kiedy zakładałem własną działalność miałem raptem 20 lat, początkowo traktowałem to bardziej jako hobby, sposób na rozwój i naukę. Zaletą takiego podejścia niewątpliwie była wysoka jakość oferowanych usług. Interesuję się nowymi technologiami, więc dążyłem do tego, aby usługi, które oferujemy były świadczone na wysokim poziomie. Od początku pracujemy na urządzeniach renomowanych producentów. Początki były trudne. Taka działalność wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Zakup operatorskiego łącza szerokopasmowego w Chojnowie był niemożliwy. Byliśmy zmuszeni do wybudowania wysokoprzepustościowego łącza radiowego pomiędzy Legnicą a Chojnowem. Udało się. Pod koniec 2008 roku zdecydowaliśmy się na zakup podobnej sieci, która działała w rejonie Bolesławca. Jakość świadczonych przez nas usług była na tyle satysfakcjonująca, że na początku 2009 roku przejęliśmy kolejną firmę działającą na tym terenie. Dzięki temu na chwilę obecną nasza sieć ma rozpiętość około 1000 km2, a nasza baza liczy około 1100 klientów. Od 2010 roku, świadczymy także usługi projektowania i wykonawstwa systemów monitoringu.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 469)

 

E.G. - Dlaczego taka branża?

 

P.K. - Komputery, sieci, nowe technologie zawsze były moją pasją. Kiedy dostrzegłem potrzebę rynku lokalnego, starałem się budować firmę, która tę lukę wypełni.

 

E.G. - Jakie atuty ma sieć bezprzewodowa?

 

P.K. - Atutów jest kilka. Między innymi szybsza realizacja przy budowaniu nowych węzłów w porównaniu do sieci kablowych oraz możliwość realizowania połączeń na duże odległości bez wykorzystywania infrastruktury kanalizacyjnej.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 857)E.G. - Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP, działająca w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz istniejącą już infrastrukturę telekomunikacyjną. Tak brzmi definicja Internetu. Czym sieć jest dla Pana?

 

P.K. - Hmm, to pytanie należy do tych trudnych :)

Myślę, że sieć jest przede wszystkim bogatą bazą informacji, w której można odnaleźć odpowiedź na prawie każde pytanie, niezależnie od jego stopnia trudności i dziedziny. Umożliwia szybki kontakt z każdym zakątkiem świata oraz przekazywanie za pośrednictwem komputera, telefonu czy tabletu informacji w postaci tekstów, grafiki, zdjęć, filmów, dźwięku.... Daje nieograniczone możliwości.

 

E.G. - Czy Chojnów, to dobre miejsce na robienie biznesu?

 

P.K. - Myślę, że tak. Prowadzę firmę już 7 lat, to jest odpowiedź.

 

E.G. - Plany na przyszłość?

 

P.K. - Przede wszystkim utrzymanie wysokiej jakości oferowanych usług. Dalszy rozwój naszej sieci, wprowadzenie usług telewizji cyfrowej, internetu mobilnego, budowa sieci światłowodowej oraz wprowadzenie tego wszystkiego co w przyszłości będzie możliwe, ponieważ nowe możliwości pojawiają się bardzo szybko i nasza przyszłość szybko się zmienia.

 

E.G. - Czy Internet to cały Pana świat?

 

P.K.Z pewnością komputery, nowe technologie, sieć, zajmują mi gros czasu, ale nie każdą chwilę spędzam za biurkiem. Jestem fanem piłki nożnej i uprawiam wspinaczkę górską.

 

E.G. – Wierzę, że nie mówimy tu o wirualnym zainteresowaniu.

Dziękuję za rozmowę.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Kiepska firma2014-10-16jeszczeabonentleczniedługo

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama