Chojnowski Maraton - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowski Maraton„Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność"

Zacytowane słowa to stare chińskie przysłowie, często powtarzane w literaturze angielskiej, będące swoistym komentarzem do logo Amnesty International - międzynarodowej organizacji pozarządowej, której celem jest zapobieganie naruszeniom fundamentalnych praw człowieka.

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

To właśnie pod auspicjami AI w dniach 8 – 9 grudnia 2012 r. na całym świecie odbył się XIII Maraton Pisania Listów, w czasie trwania którego powstały, tradycyjnie już, odręcznie pisane listy w obronie osób, których pozbawiono podstawowej wartości danej istocie ludzkiej, jaką jest wolność. W tych dniach 70. uczniów, 12. absolwentów i 4. nauczycieli Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie już po raz piąty wzięło udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Przez 24 godziny pochylali się nad losami ludzi ciężko doświadczonych przez los, władze, systemy polityczne. Orężem w ich dłoniach były tylko: tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, słownictwo Pilnych Akcji – przygotowane przez AI, kartki i długopisy. Na wielkie uznanie zasługuje odporność uczniów, ich wielkie zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią być wrażliwi na cierpienia innych!

 

 (szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Maraton stał się okazją do spotkania z Mariolą Malik – wokalistką, która po raz kolejny wprowadziła maratończyków w czarowny świat muzyki i zaprosiła do naszej auli młodych adeptów gry na pianinie i na skrzypcach – swoją siostrę – Alę oraz Wiktora Cieślę; z Absolwentami, którzy byli z nami po raz piąty!; ludźmi, którzy zechcieli na chwilę przyłączyć się do Maratonu: p. Mirosławą Spes, p. Krystyną Czapską; p. Jadwigą Matys, p. Mariuszem Kowalczykiem.

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Tak duże przedsięwzięcie wymaga wielu przygotowań logistycznych, zapewnienia maratończykom optymalnych warunków do pracy. Dlatego DZIĘKUJĘ Radzie Rodziców przy Gimnazjum nr 2 i jej Przewodniczącej – p. Elżbiecie Rajczakowskiej za nieocenioną pomoc i psychiczne wsparcie; portalowi chojnow.pl za ufundowanie wspaniałych, lekko piszących długopisów; p. Tadeuszowi Bijakowi za ufundowanie pamiątkowych kubków; p. Marcie Jurczyk – za smakowity tort; Radnym Rady Miejskiej Chojnowa za wsparcie zakupu znaczków, za które w tym roku zapłaciliśmy 818, 85 zł. W świat bowiem wysłaliśmy łącznie 3560 listów!!! W ciągu 24. godzinnego Maratonu powstało 2810 listów, w tygodniu poprzedzającym Maraton – 697 listów, a w poniedziałek – 10 grudnia do naszej szkoły dostarczono jeszcze 53 listy.

DZIĘKUJĘ Maratończykom, Absolwentom i Nauczycielom, którzy bardzo licznie włączyli się do przebiegu Maratonu i opiekowali się wszystkimi uczestnikami w różnych porach dnia i nocy. Szczególnie dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego, którzy opiekowali się uczniami podczas zajęć sportowych i zajęć zumby przeprowadzonych o północy przez p. Marzenę Anton. Dziękuję tym Paniom, które były na terenie szkoły przez 24. godziny: Hance Dąbrowskiej – Król, Justynie Rząsie, Katarzynie Ferenc, Dorocie Kamińskiej.

Lucyna Spes

- koordynator V Maratonu Pisania Listów

w Gimnajzum nr 2 im. M. Kopernika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Lucyna Spes
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama