"TY NAD POZIOMY WYLATUJ" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"TY NAD POZIOMY WYLATUJ"relacja ze szkolnego konkursu recytatorskiego w PZS w Chojnowie

      Po raz pierwszy - w historii Powiatowego Zespoły Szkół w Chojnowie - zorganizowany został szkolny konkurs recytatorski, pod nazwą będącą cytatem z mickiewiczowskiej "Ody do młodości": "Ty nad poziomy wylatuj".
      Konkurs miał miejsce w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Witosa 1. Część konkursowa rozpoczęła się o godzinie 8.30 i planowana była na kilka godzin. Jednak zakończyła się dość szybko, co, przede wszystkim, można było zawdzięczać "fachowemu" jury, w którym zasiadła przewodnicząca p. Irena Urbaniak oraz członkowie: Krystyna Kalagasidis, Irena Matys i Regina Więcław, które cierpliwie i z pełnym zrozumieniem nastrojów panujących wśród młodych wykonawców, wsłuchiwały się w interpretowane teksty.

      Cóż można powiedzieć? Poziom prezentacji tekstów poetyckich i prozatorskich był bardzo zróżnicowany. Sądząc jednak po ilości uczestników (na wezwanie organizatorów do konkursu stanęło 21 osób), ten fakt potwierdził konieczność organizowania na terenie szkoły tego rodzaju prezentacji.
      Parę osobistych uwag, które nasunęły mi się w trakcie oglądania drugiej części konkursu - tej bardziej atrakcyjnej dla widzów. W drugiej części, będącej podsumowaniem całego konkursu, która rozpoczęła się o godzinie 12,30, zaprezentowano ciekawsze fragmenty całej imprezy jak i wykonawców, którzy uzyskali tytuły zwycięzców i zostali laureatami przeglądu.
      Kolejne miejsca zajęli:
- I - Jarosław Burzmiński - uczeń klasy IV b Technikum Ekonomicznego.
- II - Agnieszka Kotowicz - uczennica klasy III b Technikum Rolniczego .
- III - uczennica klasy IV b Technikum Ekonomicznego Małgorzata Koleśnik,
Wyróżnienie i nagrodę specjalną ufundowaną przez p. Joannę Józefczuk - radną powiatu legnickiego - otrzymała Agnieszka Olszewska - uczennica klasy IV a Liceum Ogólnokształcącego.
      Największymi owacjami ze strony młodej publiczności uhonorowany został Sławomir Rystau - uczeń klasy I Technikum Ekonomicznego.
      Nagrody wręczali zaproszeni goście: starosta legnicki Mieczysław Kasprzak i dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół - Józef Fiszer.
      Jak podsumowała konkurs p. Irena Urbaniak - "na tym przeglądzie nie było przegranych. Zdobyliście nowe doświadczenia, wzbogaciliście się wewnętrznie, wzbiliście się (nad poziomy) - ponad marazm i nudę szkolnej codzienności...". Podziękowała uczestnikom konkursu za odwagę zaprezentowania własnych umiejętności, polonistom szkoły - za pomoc udzieloną w przygotowaniu konkursu, bibliotekarkom szkoły: Renacie Hermanowicz, Jadwidze Matys i Agnieszce Głowiak za oprawę całości i opracowanie regulaminu, a także p. Katarzynie Byreckiej i jej podopiecznym za uatrakcyjnienie finału imprezy poezją śpiewaną (w wykonaniu piątki uczniów szkoły).

      W trakcie imprezy zebrani poinformowani zostali o Przeglądzie Małych Form Teatralnych planowanym na 21 marca br. w budynku szkoły przy ul. Poźniaków (o szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym -red.). Obydwa wymienione wyżej konkursy mają na celu wyłonienie reprezentantów szkoły na Dolnośląski Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Rolniczych województwa dolnośląskiego. Na ostatnim przeglądzie w roku ubiegłym, który miał miejsce w Rudnej, uczniowie szkół chojnowskich zrzeszonych w Powiatowym Zespole Szkół mieli czym się pochwalić. Mamy nadzieję że w tym roku, nie pozostaną w tyle, tym bardziej, że tegoroczny przegląd odbywać się będzie w Chojnowie. I oby tak było!


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
mALy6ZV3r2014-01-20QRS3Gsi6z

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama