Skuteczność, konsekwencja i …jujitsu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySkuteczność, konsekwencja i …jujitsu17 grudnia, stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Chojnowie objął podkomisarz Andrzej Sawicki.(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

Służbę w policji rozpoczął ponad 20 lat temu w oddziałach prewencji we Wrocławiu. Dwa lata później trafił do Komendy Rejonowej w Legnicy. Tu przez trzy lata pracował w pogotowiu policyjnym. Kolejne lata to funkcja detektywa w Komendzie Rejonowej, pion kryminalny w nieistniejącym już II Komisariacie Policji w Legnicy, potem powrót do komendy i funkcja kierownika referatu prewencji, po niej kierownika referatu interwencyjnego. W 2008 roku został zastępcą naczelnika prewencji.

Od kilkunastu dni podkomisarz A. Sawicki szefuje w Chojnowie.

- Cały czas jeszcze wdrażam się w specyfikę tej pracy – mówi komendant. – Ta nowa funkcja, to dla mnie wyzwanie. Dotychczas, zajmując się głównie prewencją, planowałem działania w jednym, ograniczonym zakresie. Kierowanie całą jednostką, to jednak zupełnie inna policyjna polityka. Potrzebuję czasu na zapoznanie się z placówką, funkcjonariuszami i mieszkańcami. Chętnie podejmuję rękawicę - lubię wyzwania. A im one większe, tym większa satysfakcja…

 

Prewencja to zapobieganie złym zjawiskom i zagrożeniom, usuwanie ich przyczyn. Wieloletnie doświadczenia podkomisarza właśnie w prewencji zdają się podnosić szanse na realizację zamierzeń.

- Zależy mi na bezpieczeństwie mieszkańców Chojnowa i podległych gmin, na zmniejszeniu przestępczości. To oczywiste. Atutem, mam wrażenie, jest fakt, że jestem z zewnątrz. Pozwala to na obiektywną ocenę zdarzeń, zmianę perspektywy patrzenia na problemy, inne postrzeganie rzeczy oczywistych.

W dotychczasowej pracy zawodowej podkomisarza Sawickiego istotna była skuteczność i konsekwencja działań. Ważny jest plan, ale bardziej jego realizacja i efekty.

Nowy komendant nie ukrywa, że liczy na pomoc i współpracę mieszkańców. Bez tych czynników, jak podkreśla, nie ma mowy o zadowalających wynikach.

- Zawsze wymagam wiele od siebie i podwładnych – dodaje – To do nas należy ochrona życia, zdrowia i mienia, wykrywanie przestępstw oraz ściganie ich sprawców, to funkcjonariusze powinni inicjować i organizować działania mające na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw, ale obowiązkiem każdego jest reagować i informować odpowiednie służby o zjawiskach niezgodnych z prawem.

 

Chojnów nie jest dużą aglomeracją. Mieszkańcy na ogół dobrze się tu znają. To czasami utrudnia obywatelską interwencję. Wiele jednak zdarzeń dokonuje się za sprawą przyjezdnych. Bez względu jednak na personalia, dla własnego spokoju, warto interweniować.

 

Kilkanaście dni urzędowania, to z pewnością zbyt mało by mówić o konkretach. O efektach pracy nowego komendanta przekonamy się za kilka miesięcy. Tymczasem skonfliktowani z prawem – obecni i potencjalni – powinni mieć się na baczności. Podkomisarz Andrzej Sawicki zna podstawy taekwondo, kick-boxingu i jest instruktorem jujitsu.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
a co się stało z poprzednim komendantem2013-01-14kleofas

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama