Skromne, ale cenne - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySkromne, ale cenne- 21 finał WOŚP w Chojnowie

 

Tegoroczny finał w Chojnowie nie przyniósł kolejnego rekordu, ale jeśli wziąć pod uwagę, że kwestą zajmowały się jedynie 4 wolontariuszki, a liczba osób aktywnie uczestniczących w licytacjach w sumie nie przekroczyła 10, to i tak można mówić, że nie było najgorzej. Na konto WOŚP przekazujemy 6.453,46 zł, niewielką ilość walut obcych oraz parę kolczyków i wisiorek w kształcie serduszka.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tak podsumował tegoroczną, chojnowską Orkiestrę w dniu jej zakończenia organizator – MOKSiR. Dziś wiemy, że wynik jest lepszy, ale o tym – na koniec.

W naszym mieście kwota zbiórki może nie jest imponująca, ale przyczyniła się do kolejnego rekordu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

 

W ubiegłym roku byliśmy bardziej zaangażowani – zebraliśmy 17.120, 32 zł. Na tegoroczną kwotę bez wątpienia wpływ miała mała liczba wolontariuszy z puszkami i niezbyt wielka aktywność podczas licytacji.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Przedmiotowe aukcje przyniosły ponad tysiąc zł.

Wśród licytujących naszą uwagę zwrócił kilkuletni Michałek, który po każdej przegranej aukcji zalewał się łzami. Wspierająca go mama, dzielnie razem z synkiem „walczyła" o prezentowane przedmioty i w końcu się udało. Michałek nie tylko zasilił konto Orkiestry, ale stał się też, niezmiernie dumnym, posiadaczem kibicowskich gadżetów.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 263)

Licytacje prowadzone przez dyrektora MOKSiR przeplatane były artystycznymi występami muzyków i tancerzy, którzy dzieląc się swoimi uzdolnieniami, dołączyli do orkiestrowych wolontariuszy.

Sceniczne prezentacje otworzyła Reputacja – zespół hołdujący twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 960)

Kilka wejść miała wokalistka Małgorzata Szklarz, kompozycje własne prezentował Jurand Kowalski.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Swój koncert mieli też hiphopowcy – Epinefryna, Wisła i Korba,

a na zakończenie zagrała grupa Faza Blues.

Tanecznie scenę ubarwił moksirowski Karambol, znana chojnowska tancerka Gabriela Zenka i debiutująca w solowych choreografiach Małgorzata Łukaszczyk.

 

 

 

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

O ocenę finału poprosiliśmy dyrektora MOKSiR, Stanisława Horodeckiego.

- Po raz pierwszy było tak, że organizowaliśmy go sami. Wcześniej przez lata współpracowali z nami harcerze, przed rokiem – Młodzieżowa Rada Miejska. Teraz też tak miało być. Rozmawialiśmy o tym w październiku. Potem jednak okazało się, że radzie nie udało się zgromadzić chętnych... Dowiedzieliśmy się o tym w grudniu. Nie było już czasu na tworzenie wielkich sztabów, więc wystąpiliśmy do WOŚP o zgodę na tzw. imprezę zamkniętą, a tam przysługuje jedynie 5 wolontariuszy. Poprosiliśmy o pomoc licealistów z klasy maturalnej – są już pełnoletni, więc procedury ich udziału w wielkim finale są prostsze. W dniu orkiestry okazało się, że jedna z dziewcząt leży złożona grypą i stąd pojawiły się z puszkami tylko cztery. Dobra wiadomość na zakończenie jest taka, iż udało się nam wszystkim – to informacje po przeliczeniu przekazanych  środków przez Bank PKO S.A. w Legnicy – zebrać 7.194,20 zł.

Za wsparcie Orkiestry dziękuję wszystkim, którzy włożyli w finał jakąkolwiek cegiełkę. Wolontariuszkom. Firmom: Feerum S.A., BHPE S.C., Urzędowi Miejskiemu w Chojnowie, portalowi chojnow.pl, właścicielom sklepu sportowego w Rynku, wędkarzom za przekazany kalendarz i anonimowym darczyńcom – za fanty na licytację. Restauracji „Pod Jeleniem" za przygotowanie i sprzedaż ciast i gorących napojów, z których dochód zasilił konto naszego finału. Wykonawcom, dzięki którym na scenie ciągle coś się działo. Piekarni pana Stanisława Kryszczuka oraz pizzerii „Piccolo Mondo" – za wyżywienie dla występujących zespołów.

21 finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Miliony złotych przeznaczone będą na sprzęt, aparaturę, doposażenie specjalistycznych placówek. W tej kwocie jest nasze 7.194,20 zł – skromne, ale od serca i niemniej cenne jak pozostałe.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama