ChSMP zaprasza - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChSMP zaprasza(szerokość: 640 / wysokość: 278)

 

Członkowie Chojnowskiego Stowarzyszenia Miast Partnerskich już dziś serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie z europosłanką Lidią Geringer de Oedenberg, która w odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia odwiedzi nasze miasto 26 kwietnia. Wizyta eurodeputowanej dotyczyć będzie 9.letniej przynależności Polski do Unii, stąd też debata na temat wpływu UE na pojedynczego obywatela i konsekwencji ewentualnego rozpadu Unii. Wstęp naturalnie bezpłatny. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

4 czerwca natomiast do Chojnowa przyjadą przedstawicielki niemieckiego Stowarzyszenia Frauen auf dem Weg nach Europa z Goerlitz. „Kobiety Europy", zaprzyjaźnione z chojnowskim Stowarzyszeniem pragną podyskutować z mieszkańcami o pomocy dla osób upośledzonych i niepełnosprawnych oraz o sytuacji oświatowej w obu naszych krajach.

Ustalono już także termin wizyty mieszkańców Egelsbach – naszego miasta partnerskiego. Kilkudziesięcioosobową grupę Niemców gościć będziemy od 12 do 16 czerwca. W fazie projektowej jest obecnie program wizyty, który członkowie Stowarzyszenia za każdym razem opracowują bardzo szczegółowo dbając by niósł ze sobą przekaz edukacyjny – historyczny, ekologiczny, społeczny i krajoznawczy.

Spotkania mieszkańców obu miast odbywają się już od siedmiu lat. Ten czas pozwolił na zawiązanie trwałych, pielęgnowanych przyjaźni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnej chwili dołączyć do Chojnowskiego Stowarzyszenia Miast Partnerskich – zainteresowanych odsyłamy pod numer telefonu 76 818-66-84.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama