Pożar na Kolejowej - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPożar na KolejowejOkoło pięciu godzin trwała akcja gaszenia dachu budynku przy ul. Kolejowej.

W miniony poniedziałek (21 stycznia), krótko po godz. 18, właściciel domu wezwał straż pożarną, po tym jak zauważył ogień w jednym z pomieszczeń na poddaszu.

Na miejscu szybko zjawili się strażacy, policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i energetyczne. Płonął dach domu, w którym mieszkają dwie rodziny, parter zajmuje sklep drogeryjny Schlecker.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Działania ratunkowe utrudniała niska temperatura, obfite opady śniegu i późna pora dnia. Z pożarem walczyło w sumie 53 strażaków z Chojnowa, gminy Chojnów i Miłkowic wspieranych przez zastęp ze Złotoryi i Legnicy.

W tym czasie policja zabezpieczała teren wokół miejsca zdarzenia, pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu a energetyczne – prądu. Do godz. 23 dogaszano zgliszcza, sprawdzano obiekt kamerą termowizyjną. Podobne działania prowadzono jeszcze następnego dnia.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Sprawę obecnie bada biegły. Wiadomym jest natomiast, że spaleniu uległo 350 m2 dachu, a straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Na szczęście nikt z lokatorów tego domu nie ucierpiał, a dzięki szybkiej interwencji rozmiar szkód materialnych zredukowano do minimum.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama